Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na pozemku Provaznická v Hrabůvce zřejmě dostane zelenou stavba DPS

  • Ostrava-Jih,

Ostrava se potýká s nedostatkem míst v domovech pro seniory. Lidé tak čekají roky než se do takového zařízení dostanou. Ve hře je tak stavba dalších. Jeden z nich by měl vyrůst na Provaznické ulici v Hrabůvce.

V Ostravě-Hrabůvce se zřejmě už brzy začne stavět nový Dům s pečovatelskou službou. A to na pozemku na ulici Provaznická, který je momentálně na prodej a podmínkou pro investory je poskytování sociálních služeb.

Jan Dohnal (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Teď jsme v jednání se společnosti Klementa Smedala, která provozuje zařízení od nás nejblíže, na Ostravici ve Frýdlantu nad Ostravicí, ale mají těch zařízení po republice celou řadu s tím, že my jsme na tento pozemek a na pozemek, který je před námi, evidovali i dalšího zájemce.”

Ten ale chtěl na pozemku postavit nové bytové domy. V Ostravě je momentálně v Domovech pro seniory a Domovech se zvláštním režimem asi 2150 lůžek, tedy zhruba o 350 méně, než je potřeba.

Zbyněk Pražák (KDU-ČSL), náměstek primátora Ostravy: “Projekt, který vznikne na Provaznické ulici a bude mít kapacitu zhruba 130 lůžek, je velice vítán. Jsem rád, že ten deficit se zase o něco sníží. Bude to pěkná moderní budova, která bude splňovat veškeré standardy, které jsou potřeba.”

Půjde o budovu ve tvaru písmene U o 4 nadzemních podlažích s vlastním parkovacím stáním.

Jan Dohnal (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Protože ten pozemek nesousedí přímo s Provaznickou ulicí, tak se tady bude muset vytvořit malá obslužná komunikace, která právě tu Provaznickou ulici napojí a v tomto místě by měla vzniknout parkovací místa a budou dostupná všem občanům, kteří tady bydlí.”

Park před novými domy na Provaznické ulici není předmětem prodeje a lidé se tak nemusí bát, že by o něj přišli.

Jan Dohnal (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Stavba vznikne na pozemku, který dnes nemá žádné využití. Je to pozemek, který byl historicky oplocen a bez přístupu lidí z vnějšku, protože se jednalo o uzavřený areál dílen učiliště Vítkovic. Stály tady v minulosti plechové sklady, boudy, budovy, byly tady různé dílny.”

Podle vypsaného záměru by měla být stavba hotova v průběhu roku 2024. Konečné slovo ale budou mít zastupitelé, kteří by stavbu měli schválit během června.

Zbyněk Pražák (KDU-ČSL), náměstek primátora Ostravy: “I v rámci města připravujeme výstavbu jednoho domova pro seniory s kapacitou 100 lůžek. Navíc máme zájem o to, aby ty objekty, kde se tyto služby poskytují, aby byly skutečně na špičkové úrovni.”

Všechny Domovy pro seniory, které patří městu, tak prošly rekonstrukcí kromě domova Korýtko, jehož modernizace začne v polovině roku a skončí do dvou let.

Nahlásit chybu


K tématu
AHOL - Střední odborná škola, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 23 600 Kč/měsíc

Detail

Zdeněk Klapuch, Home Office
Ostrava
od 7 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

Generální ředitelství cel, Ostrava
Ostrava
od 21 800 do 29 520 Kč/měsíc

Detail