Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fridrich, Lakatoš, Krenželok. Mezi prvňáčky v ZŠ Dvorského zavítali extraligoví hokejisté Vítkovic

  • Ostrava-Jih,

Překvapení zažili prvňáčci v Základní škole Dvorského na sídlišti Bělský les. Druhý školní den mezi ně zavítali extraligoví hokejisté Vítkovic. A nepřišli s prázdnou.

Lukáš Krenželok, kapitán HC Vítkovice Ridera: “Přinesli jsme pitíčka a rozvrh hodin s vítkovickým logem a proč jsme si vybrali tuto školu? Protože spolupracuje s Vítkovicemi, že se zavedly zase hokejové třídy a tím pádem tady můžou chodit kluci a za mě dobrá věc, protože to nebylo nějakou dobu a my jsme na tom vyrůstali. Že jsme chodili do sportovní školy, umožnili nám tréninky, všechno.”

Na své první krůčky do školy i na led zavzpomínal hokejový útočník Dominik Lakatoš.

Dominik Lakatoš, útočník, HC Vítkovice Ridera: “Je to něco jiného. Ta škola je prostě povinnost, musíte to udělat, abyste nebyl úplně jednoduchý, tak do té školy musíte chodit. A ten hokej děláte, protože to milujete a že vás to naplňuje. Takže to jsou takové dva rozdílné jako světy úplně. Vždycky to bylo zábavnější na tom hokeji než ve škole.”
Miloslav Kosík, ředitel ZŠ Dvorského: “V rámci spolupráce jsem velmi rád, že nás navštívili ať už současní, nebo bývalí reprezentanti hokejové reprezentace a je to vlastně vzájemná spolupráce mezi naší školou a hokejovými Vítkovicemi, která probíhá již druhým rokem a za tuto podporu jsme velmi rádi a chceme tímto poděkovat. Máme 3 první třídy. Máme jednu přípravnou třídu, kdy ta první, většinou to bývá áčko, je ta sportovní, kde samozřejmě máme již hokejisty. Kolik z nich je hokejistů? Hokejisté jsou 3, nebo 4 v 1.A.”
Anketa: žáci 1. třídy: “Moc rád hraju hokej Moc se mi tu líbí a na hokeji asi skoro stejně.”
“Fridrich, Laky a Krenželok. Jak jsi rád, že jsi je viděl, že tady přišli? Dobré, byl jsem hodně šťastný. Moc rád hraju hokej. V dospělosti chci být tak dobrý jako Laky.”
“Mám jejich šálu, vlajku, všechno. Jsem velký fanoušek.”

Základní školu Dvorského navštěvuje asi 50 malých hokejistů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy