Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři z Ostravy-Jihu slavili Mezinárodní den seniorů. Zpívali i tančili

  • Ostrava-Jih,

Mezinárodní den seniorů se v Ostravě-Jihu nesl ve znamení tance a zábavy. Už tradičně proběhl ve velkém sále kulturního domu K-trio, kam vedení radnice pozvalo seniory ze všech senior klubů v obvodu.

Senioři z Ostravy-Jihu měli na Mezinárodní den seniorů, který každoročně připadá na první říjnový den, o zábavu postaráno. Společně s vedením radnice ho oslavili v kulturním domě K-trio.

Šárka Zubková, organizátorka akcí pro seniory: “Vždycky se na to všichni těší, protože rádi tančí, baví se, zpívají a věřím, že i v příštích letech v novém volebním období se tato akce stane další tradicí. Na úvod nám vedení popřálo krásnou zábavu a vystoupil pěvecký sbor Korálky, který byl založen v roce 2019. Pak byl lehce přerušen covidem, ale dnes už chodí na akce po celé Ostravě, protože mají repertoár k jarní tématice nebo k podzimu a už začnou chystat Vánoce. Takže se těšíme, že nás v Senior klubu opět překvapí novým.”
Marie Cerbolová, zpěvačka, pěvecký sbor Korálky: “My se jmenujeme Korálky, jsme amatérský pěvecký sbor při seniorech v Ostravě-Jihu . Zpíváme si pro radost, scházíme se každý týden. Korálky jsme proto, protože mezi námi je velice šikovná paní, která je umí vyrábět, takže nás ozdobila všechny a od té doby se tak jmenujeme. Z čeho to vyrábíte? Tam jsou buď dřevěné kuličky nebo polystyrenové a to jsou kravaty, o které jsme obraly naše muže doma, protože z toho se ty korálky vyrábějí. Z kravaty. Takže recyklujete materiál. Ano, samozřejmě. Šetříme životní prostředí, protože recyklujeme.”
Anketa: senioři z Ostravy-Jihu: “Nám seniorům se daří dobře si myslím všem a bavíme se tady v K-triu velmi dobře a jsme rádi, že nás naše vedení na Jihu zve na takové akce a že se jich můžeme zúčastňovat vůbec.”
“Zábava tady je. My jsem tady předtím vystupovali, protože jsme se sborem Korálky zpívali. Já jsem tady poprvé takhle zůstala, protože kamarádky nechoď ještě, ale je tady zábava, je tu veselo a prostě líbí se mi to.”
“Pokud vždycky mě pozvou a jsem schopná, tak ráda jdu. To stojí za to. A vůbec na akce, co dělají, jestli to je v Akordu nebo kde. Fajn je to. Aby to tak bylo pořád.”
“Je to tady moc hezké, Jsme rádi, že to pro nás někdo dělá, protože jsme spokojeni, dobře se nám tady líbí a je tu plno děvčat, takže každý, kdo chce, může si zatančit.”
“Super. Moc se nám to líbí, je to krásné. I my starší si rádi zatančíme.”

Další velká akce seniory čeká už 6. října v DK Akord. A to Miss Babča a Štramák. Půjde o krajské kolo, ve kterém si zasoutěží 9 žen a 6 mužů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy