Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kostel sv. Ducha v Ostravě-Zábřehu patřil vedení a klientům sociálních služeb

  • Ostrava-Jih,

Kostel sv. Ducha v Ostravě Zábřehu zhruba před 3 lety získal relikvie matky Terezy, která je patronkou všech lidí, kteří působí v sociální oblasti a starají se o nemocné a o lidi v seniorském věku a zdravotně postižené. Teď pro ně uspořádala pouť matce Tereze.

Tři roky se čekalo, než bude možné v kostele sv. Ducha uspořádat vůbec první pouť matce Tereze Organizovat větší setkání neumožňovala covidová doba. Povedlo se to až letos.

Vítězslav Řehulka, farář římskokatolické církve: “Je taková naše přímluvkyně a dneska jsme se všichni tady sešli a chtěli jsme se nechat inspirovat jejím životem. Jak vedoucí pracovníci, tak lidi ve zdravotnických službách, tak i klienti bychom se nechali inspirovat jejím životem, který je úžasný. Opravdu měla neskutečnou lásku k posledním, těm chudým, opuštěným, kterým dokázala dát pocit, že je má někdo rád a že opravdu jsou božími dětmi. To je neskutečné.”
Martin Pražák, ředitel Charity Ostrava: “Dnešní pouť vnímám velice pozitivně, protože je velkým přínosem pro všechny lidi, kteří působí v sociální oblasti, starají se o lidi seniorského věku, lidi se zdravotním postižením, nemocné v hospicích a dochází k takovému propojení zásluhou matky Terezy. My tady na jihu jednak máme detašované pracoviště charitního domu sv. Alžběty. Zároveň tady máme hospicové služby, což je kamenný hospic sv. Lukáše, mobilní hospic sv. Kryštofa. Poskytujeme tady i poradenství v rámci hospicové poradny.”

Do akce se zapojily také děti z farnosti, které potřebným vyráběly různá přáníčka a také třeba pozdravy z táborů. Celkem jich vyrobily asi 100. ´

Vítězslav Řehulka, farář římskokatolické církve: “Děti kreslily různé obrázky, srdíčka, do toho psaly ta přáníčka ty podpisy své, tak to bylo moc milé.”
Nahlásit chybu


K tématu
LP Okno - Trans s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 40 000 Kč/měsíc

Detail

Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace,
Ostrava
od 19 700 do 27 290 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail