Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Složky IZS cvičily likvidaci úniku amoniaku v ostravské chemičce BorsodChem MCHZ

Více než pět desítek hasičů, policisté, strážníci a další složky IZS se ve středu dopoledne zapojily do taktického cvičení v ostravské chemičce BorsodChem MCHZ. Hasiči simulovali únik amoniaku z poškozené železniční cisterny. Podle mluvčího HZS MSK bylo cvičení také součástí prověřování vnějšího havarijního plánu chemičky. O havárii bylo systémem AMDS informováno pět desítek okolních subjektů, firem, škol, úřadů, hlavně ve čtvrti Mariánské Hory.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Prověřila se činnost čidel v rámci hasičského projektu Chemon, instalovaných jak uvnitř areálu, tak na nedaleké dálnici D1, stejně jako komunikace s operačním střediskem hasičů a dalších složek IZS, radnicemi městských obvodů, dalšími úřady, i s železničáři – kvůli možnému ohrožení nedaleké vlakové trati Ostrava-Opava toxickým čpavkovým mrakem."

Hasiči na začátku cvičení nacvičovali záchranu zraněného pracovníka, který ležel u poškozené cisterny. Vyzkoušeli si také utěsnění poškozené trubky pod cisternou a dále zamezení úniku simulovaného mraku mimo areál. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "V areálu chemičky a okolí cvičily čtyři ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Fifejdy, Zábřeh, Přívoz a Poruba, společně s nimi dvě jednotky dobrovolných hasičů – Radvanice a Muglinov, samozřejmě místní podniková jednotka (celkem 17 hasičských vozidel). Společně s nimi Policie ČR (18 příslušníků), Městská policie Ostrava (6) a ZZS MSK (2)."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy