Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mariánskohorská radnice pořádá sbírku pro uprchlíky. Potřebují zejména věci do domácnosti

Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky pomáhá lidem, kteří prchají před válkou. Na radnici zřídila nejen sbírku pro uprchlíky, ale k dispozici mají také tlumočníka, na kterého se mohou obracet dvakrát týdně.

Jana Pagáčová (KDU-ČSL), místostarostka MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Tuto službu uvítali naši běženci, hlavně maminky s dětmi a starší lidé, protože ptali se, kde mají lékaře, jaké je tady školské vzdělávání a taky naše pracovnice sociální péče, které se starají nejen o naše klienty, ale teď už i o ty ukrajinské klienty. Tak se potřebovaly s nimi domluvit.”

Radnice pro uprchlíky vyčlenila i 13 malometrážních bytů, které byly před rekonstrukcí, nebo o ně mezi obyvateli nebyl zájem. Aktuálně se v nich zabydlují zejména maminky s dětmi. Dalších 10 bytů momentálně radnice připravuje. Zřídila i speciální webovou stránku www.pomoc.marianskehory.cz, kde si lidé mohou ze seznamu vybrat, co chtějí ukrajinským rodinám do těchto bytů věnovat

Patrik Hujdus (Nezávislí), starosta, MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Je to takový přehledný systém, aby se nám na radnici nekupilo příliš mnoho zboží jednoho typu, ale aby skutečně jsme pro uprchlíky získali to, co je potřeba. Máme také dárce, kteří věnují výrobky, které koupí nové. Jedna paní nám takto už věnovala přes 10 automatických praček, které skutečně nakoupila někde v obchodě a přivezla pro potřeby uprchlíků."

Věci, které jsou navíc, na radnici balí do krabic a odvážejí na polsko ukrajinskou hranici, odkud se distribuují do Lvova a poté dál do válkou zasažených oblastí.

Nahlásit chybu


K tématu
Zvar-Va Montáže s.r.o.;
Ostrava
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 22 500 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Dalphen Building s.r.o., Ostrava, Frýdek-Místek, Loučná nad Desnou
Ostrava
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail