Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Baseballová extraliga je tu. Začala po 6669 hodinách a bude kratší

Odstartovala baseballová sezóna, která ale bude kvůli pandemii kratší. V pátek 22.května v rámci 1.kola extraligy hráči Arrows Ostrava přivítali na svém hřišti Draky Brno, které nakonec porazili 3:0.

Také baseballovou extraligu překazila pandemie koronaviru. Místo dubna začala teprve minulý víkend. Pro zajímavost, od konce loňské sezóny do začátku té letošní uplynulo 6669 hodin. Spočítal klub Arrows Ostrava.

Radim Kepák, prezident klubu: Hlavně jsme se těšili na to množství diváků, takže dneska je první zápas, kdy vždycky na tribunách máme obrovský počet diváků, ale bohužel dneska to musíme omezit, protože máme omezení, takže bude jenom 50 diváků a já věřím tomu, že zápas bude zajímavý, protože jako mistři se vlastně setkají s vícemistry zase, s třetím v pořadí v loňském roce, s týmem draků a já věřím, že to bude výborný baseball.”

Hráči Arrows Ostrava budou obhajovat loňský mistrovský titul a sezóny se nemohli dočkat.

Aleš Navrátil, hrající asistent: “Určitě nám to chybělo, jsme strašně rádi, že prostě můžeme začít a těšíme se na tu hru. Novinky jsou. Bude se hrát tato liga bez cizinců kromě těch, kteří tady mají trvalé bydliště, takže hodně mladých hráčů dostane šanci se předvést, co se naučili a natrénovali.”

Zápasy s Draky Brno jsou vždy dramatické a vyrovnané a nejinak tomu bylo i v prvních dvou utkáních, Zatímco to první vyhráli na domácí půdě Arrows Ostrava 3:0, na hřišti Draků naopak prohráli 3:6. Už tento pátek Arrows park přivítá Eagles Praha. A jak vlastně bude letošní zkrácená sezóna probíhat?

Radim Kepák, prezident klubu: ”Budou dvě kola, základní kola a pak bude nástavba Týmy budou v Top 6, šest nejlepších týmů potom budou hrát 3 kola o mistra. My máme pro letošní rok jednu výjimku. My jsme vlastně loni jako Arrows vyhráli a měli jsme v Ostravě pořádat Champions cup, který vlastně se pořádat letos nebude, ale z rozhodnutí CET, evropské baseballové federace ho budeme pořádat v příští roce u nás v Ostravě.

Klub se dlouhodobě věnuje i mládeži. Celkem má 13 mládežnických družstev v různých kategoriích.

Jakub Martinčák, trenér mládeže: “Děti k nám chodí od 6 let, takže od 6 do 10 je ideální věk přijít. Kategorie jsou jakž takž naplněné, ale určitě přivítáme další nadějné hráče. Nejdřív spolu trénují kluci holky dohromady, potom od těch 10 let, nebo 11 jdou holky na softbal, kluci zůstanou u baseballu. Hrají se krajské soutěže tady v kraji a potom celorepublikové soutěže, to sbíráme úspěchy a jezdíme po celé republice i po světě.”

Pokud tedy chcete své děti do baseballu přihlásit, máte šanci.
Klasická hudba v Ostravě v době (po)koronavirové / beseda

Dnes
Ostrava-Poruba, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Svatováclavský hudební festival - Italské baroko

Dnes
Ostrava-Slezská Ostrava, Kostel sv. Jana Nepomuckého, Ostrava-Stará Bělá

Letní kino AMFI: OVEČKA SHAUN VE FILMU: FARMAGEDDON

Dnes
Ostrava-Slezská Ostrava, Letní kino Amfi, Ostrava - Poruba

David & son s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Stavitelství SIZO s.r.o. - MS kraj
Ostrava
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků