Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přirozenost a jednoduchost. Víme, jak se promění zámecký park v Ostravě-Porubě

Ostrava-Poruba už zná vítěze architektonické soutěže na proměnu zámeckého parku. Ta řeší nejen park, ale i jeho propojení s rybníkem a bezprostředním okolím v jeden celek. Povedlo se to i přesto, že je od sebe dělí rušná silnice Nad Porubkou.

Celkem dvakrát porubská radnice vyhlašovala architektonickou soutěž na revitalizaci zámeckého parku a jeho okolí. Zatímco v roce 2019 se do ní nikdo nepřihlásil, o rok později přímo oslovila tři účastníky a další vzešel z otevřeného kola soutěže. 3 z nich se do toho pustili a vítěz je na světě.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Výsledek je takový, že vítězem se stala slovenská společnost LABAK, Laboratórium architektúry krajiny z Bratislavy."


V parku se podle vítězného návrhu nově objeví hudební altán a sportoviště a elegantně je řešeno i okolí rybníku s terasou pro relaxaci a dřevěným molem.

Prokoukne i okolí azylového domu, kde vzniknou zahrady a dětské hřiště.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Ten návrh se opravdu nesnaží ohromit za každou cenu, ale ta jeho hlavní kvalita spočívá právě v jednoduchosti a přirozenosti."

Revitalizace zámeckého parku a jeho okolí bude rozdělena do několika etap a pokud vše půjde dobře, ta první by mohla začít už příští rok.

Martin Otipka, mluvčí MOb Ostrava-Poruba: “Veškeré návrhy z architektonické soutěže budou představeny i veřejnosti, a to na výstavě, která bude k dispozici v únoru v Malé Dukle. Návrhy budou představeny i na radnici.”

Lidé si je ale mohou prohlédnout už teď, a to na webu fajnovaporuba.cz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy