Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Koncerty pod okny. Porubští senioři si po dlouhé době zatančili a zazpívali

Velikonoční svátky seniorům v Ostravě-Porubě zpestřily koncerty pod okny. Uskutečnily se hned tři, tedy v každém domě s pečovatelskou službou jeden. Lidem zvedly náladu a vytrhly je z každodenní šedi.

Domov s pečovatelskou službou Průběžná v Ostravě-Porubě během velikonočních svátků roztančila kapela Akorďanka. Koncert pod okny, kterým chtěla radnice rozveselit seniory v době, která nepřeje žádným společenským akcím, udělal radost všem.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Většina z nich už měsíce musí zůstávat doma a je to právě nejtěžší období právě pro ně. Tak jsme si řekli, že pro ně uspořádáme koncerty pod okny a zahrnuli jsme do toho všechny naše domy s pečovatelskou službou. Jeden už máme za sebou, jeden nás čeká a je vidět, že si to senioři skutečně užívají, protože stojí v oknech, někteří i před DPS a užívají si to, protože věřím, že dlouho nic tak pěkného pro ně nebylo.”
František Huňař, Dechovka Akorďanka: "Jsme rádi, že jsme tady byli přizváni, tady v areálu, abychom svými písničkami a melodiemi tady zpříjemnili trošku ty svátky velikonoční, když ten koronavir máme rok už pomalu. Takže, aby se trošku zabavili lidé. Máme nachystaných spoustu písniček, ale jsou to většinou takové písničky poslechové, které lidé znají. Veselé samozřejmě. Škoda lásky, takové klasické, aby si lidé mohli s námi i zazpívat.”

Někteří senioři se na koncert tak těšili, že ani neodjeli za svými rodinami.

Anketa: klienti DPS Průběžná: “Já se na to těším. Těším se celý týden. Dneska jsem měla být u dcery v Polance a jsem říkala ne. Je koncert, tak v žádném případě. Až zítra.”
“Je to taková změna, je to fajn. Je to fajn, pokud člověk může ještě něco zažít takhle. protože už jsme dlouho zavřeni vlastně doma.
“Covid jsme si prodělali, naočkovaní jsme byli a teď jsme rádi, že jsme se toho dočkali.”
“Těšíme se samozřejmě. My tady zvlášť, se to potřebuje trochu povznést. Takže je to prima.”

Koncerty byly takovou malou náplastí na to, že kvůli pandemii koronaviru nebylo možné uspořádat oblíbené akce, na které byli senioři zvyklí. Jako třeba seniorský jarní bál, senior tančírny, nebo senior olympiády.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy