Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DK Poklad je otevřený seniorům. V Senior Infu se dozví vše, co potřebují

V kulturním domě Poklad už funguje Senior Info. Návštěvníci se tady dozví nejen spoustu informací o trávení volného času, ale mohou si tady dát i kávu, nebo čaj a jen tak si popovídat.

Senior Info v DK Poklad už je v provozu. Zatím funguje dvakrát týdně, a to každé úterý dopoledne a ve čtvrtky pak odpoledne. Umístěno je hned u hlavního vstupu naproti recepce.

Radka Kosmáková, DK Poklad: “Senioři se vlastně dozví v podstatě od nás základní informace, jak budeme fungovat, jaký bude program, co můžou očekávat za kroužky, ///jaké tady budou aktivity a tak podobně a myslím si, že nějakým způsobem je chceme stmelit. Aby tady chodili, aby nás navštěvovali, aby prostě tady bylo pro ně všechno připraveno a byli tady spokojeni. A vraceli se rádi.”
Šárka Jarošová, DK Poklad: “V rámci Senior Infa budeme poskytovat seniorům senior pasy takzvané a senior obálky. Budeme také poskytovat poradenství, ať už právnické poradenství, sociální, nebo psychologické. To v rámci teda toho kulturního domu. Detaily potom se senioři dozví od nás přímo na Senior Infu.”

Senior Info spolupracuje také se sociálním odborem porubské radnice, který seniorům pomáhá, jak může. Je tak v kontaktu nejen s kluby seniorů, ale i domy s pečovatelskou službou.

Jana Glogarová, vedoucí sociálního odboru, MOb Ostrava-Poruba: “Myslím si, že to je dobré, že spolupracujeme, protože vytváříme možnost pro to, abychom uzpůsobili seniorům a vytvářeli možnosti pro trávení volného času. Společně byla uspořádaná schůzka nejen s námi, ale i se zástupci jednotlivých klubů seniorů. Na této schůzce zaměstnanci Pokladu představili svou činnost, náplň k činnosti i vůbec celkovému chodu Pokladu se mohli vyjádřit samotní senioři. Mohli si říct, co by je zajímalo, jakým způsobem by chtěli trávit nějaké volnočasové aktivity, sportovní aktivity a podobně.”

DK Poklad pro seniory otevírá i univerzitu 3. věku, na kterou lidem s trvalým bydlištěm v Ostravě-Porubě polovinou přispívá porubská radnice. Přihlášky zájemci najdou na webu kulturního domu Poklad.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy