Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekordní investice. Porubské školy mají nová hřiště i Montessori třídu

Porubská radnice letos investovala do škol a školek bezmála 30 milionů korun. Je to nejvíc za poslední roky. Díky tomu vznikly mimo jiné hned dvě multifunkční hřiště a na přání rodičů také Montessori třída, která v obvodu chyběla.

Základní škola Ukrajinská v Ostravě-Porubě je teď atraktivnější než dřív. Díky finanční pomoci radnice od nového školního roku otevřela Montessori třídu, která ji posouvá k moderní pedagogice. Nastoupilo do ní 18 prvňáčků a zájem převyšoval nabídku.

Martin Tomášek, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Museli jsme vybírat ty, kteří budou moci chodit a ty, které odmítneme. Na projektu Montessori je vidět, co dokážu aktivní rodiče, když za svoji ideou jdou. Zhruba před dvěma lety za námi přišli s tím, že jim Montessori, státní Montessori škola v Porubě chybí. Zatím máme otevřenou jednu třídu, ale v Montessori škole se učí v takzvaných trojročích, takže v dalších letech bychom chtěli naplnit toto trojročí dalšími dětmi, dalšími prvňáčky.”

Montessori třída nabízí spoustu výukových pomůcek koncipovaných tak, aby dítě při poznávání a učení zapojovalo všechny smysly.

Anketa: žáci Montessori třídy: “Povídali jsme si dneska, co máme vlastně nejradši za jídlo. Moje nejoblíbenější jídlo jsou palačinky.”
“Ve škole mě baví matematika. Dneska jsme zrovna měli papírky. Odpočitávali jsme a přepočítávalí, já jsem se dostala na počty až do 20.”
“Baví mě to ve škole, protože tady mám kamaráda Toma, se kterým si rád kreslím.”
“Baví mě to ve škole, protože máme ve škole hodnou paní učitelku.”

Vznik Montessori třídy byl finančně hodně náročný. Škola musela vytvořit nejen prostory, ale také je zrekonstruovat a vybavit nábytkem a také potřebnými speciálními pomůckami.

Petr Neshoda, ředitel ZŠ Ukrajinská: “Právě s tímto nám pomohl zřizovatel. Tato třída je celá komplet zrekonstruovaná. Kdybyste tady byli prostě 3. července, tak byste to dnes nepoznali. Nejdůležitější investicí v této třídě byla interaktivní tabule, ale poté samozřejmě podlaha, vymalování, nový nábytek.”

V budoucnu by se měly otevírat další Montessori třídy a škola už má plán, kam je umístí.

Petr Neshoda, ředitel ZŠ Ukrajinská: “Máme jeden volný pavilon, který momentálně pronajímáme, ale už je dohodnutá investice, už je dohodnutá oprava komplexně celého pavilonu, kde ta větev Montessori se bude přesouvat. A myslím si, že budou nabíhat další a další prvňáčci, tak vytvořením prvního trojročí a tak dále, budeme mít celý zaplněný pavilon.”

Na ZŠ Ukrajinská letos proběhly velké investice nejen do třídy Montessori, ale radnice v celé budově nechala kompletně zrekonstruovat i sociální zařízení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy