Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čtyřicetiletý motorkář havaroval v kolejišti tramvají v Ostravě-Porubě, velmi vážně se zranil

V Ostravě-Porubě v pondělí 4. října 2021 odpoledne havaroval čtyřicetiletý motorkář. Muž zřejmě nezvládl řízení a se svým strojem havaroval v kolejišti tramvají. Způsobil si vážná zranění, podle mluvčího záchranářů mimo jiné i ztrátové poranění dolní končetiny.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Muž jel na motorce Suzuki a z dosud zjištěných informací nezvládl řízení, přičemž následně havaroval v kolejišti. Následkem toho došlo k jeho vážnému zranění."

Nehoda se stala okolo 16. hodiny na ulici Martinovská v Ostravě-Porubě. Operátor ZZS MSK na místo vyslal tým rendez-vous s lékařem, spolu s posádkou rychlé zdravotnické pomoci.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Čtyřicetiletý muž při nehodě stroje utrpěl ztrátové poranění dolní končetiny, zranění obou horních končetin a hlavy. Pacient byl v okamžiku příjezdu záchranářů při vědomí, jevil však známky šokového stavu a jeho život byl v ohrožení. Zasahující lékař uvedl postiženého do umělého spánku, provedl intubaci dýchacích cest a převedení na přístrojem řízenou ventilaci. Záchranáři zajistili vstup do kostní dřeně pro podávání léků, naložili krční límec a uložili muže do podtlakové matrace. Následně jej přepravili na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice."

Na místě zasahovali také hasiči. Nehodu vyšetřují dopravní policisté.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy