Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Porubě začal 1. ročník Seniorské akademie. Nabízí 5 předmětů v každém semestru

Slavnostní imatrikulací začala v Porubě vůbec první Seniorská akademie. Probíhat bude v nově zrekonstruovaném kulturním domě Poklad a studentům na ni polovinou přispěla porubská radnice.

Více než čtyři desítky seniorů si podaly přihlášku na 1. ročník Seniorské akademie. Jde o roční studium, které je rozděleno do dvou semestrů a na jejím konci úspěšní studenti získají diplom a certifikát.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Protože je to seniorská akademie se vším všudy, tak je to i s imatrikulací na začátku. já věřím, že se jim to bude moc líbit. Je to opravdu taková slavnostní chvíle, takže věřím, že si to užijí a my trošku taky, protože já jsem dneska vstala a je to opravdu taková simulace toho akademického prostředí.”

Senioři si mohli sami předem zvolit, které z 15 nabídnutých předmětů chtějí studovat. Vybráno pak bylo 10 nejoblíbenějších.

Darina Daňková, ředitelka DK Poklad: “Pět předmětů budou absolvovat v zimním semestru a dalších pět předmětů v letním semestru. V zimním semestru proběhnou předměty počítač, tablet, internet, moje bezpečnost myšleno bezpečnost seniorů, psychologie, životní styl seniorů a pohyb v této věkové skupině. Celá akademie vlastně trvá rok. Od září až do června. Na konci získají diplomy, certifikát a samozřejmě bude promoce.”
Anketa: studenti Seniorské akademie: “Já jsem chtěla být aktivní ať nejsem jen takový ten důchodce, který jenom sedí doma u televize. Toho je hodně, co jsme si vybírali, já chodím i na U3V už několik let, takže mám trochu zkušenosti.”
“Těšila jsem se moc až se tady otevře to kulturní středisko, protože v Porubě nebylo vůbec nic, takže jsem ráda, že je tady pro seniory to Senior info a že si můžu vybrat prostě nějaký ten obor, co by mě zajímal. To moderní umění, jestli to tam bude, nevím.”
“Dělala jsem U3V na báňské a tady jsem šla, protože je to tady blízko pro mě a myslím si, že to může být i zajímavé. Rozhodně jako zkušenost s těmi důchodci vítám. Určitě k té psychologii bych to směřovala a to zdraví samozřejmě, takže nevím, co tam z toho bude.”
“Zaujaly mě počítače a ten IT svět.”
“Nechci doma zakrnět, čili ta práce chybí, tam se člověk trošičku rozvíjí a tak dál, takže z toho důvodu jsem se vydal tady. Byl jsem na psychologii a nějaké ty základy IT techniky a uvidíme, co z toho ještě bude.”

Seniorská akademie je určena lidem ve věku 55 let a více a výuka probíhá každý sudý čtvrtek v odpoledních hodinách.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy