Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Onkologickou kavárnu ve FN Ostrava dočasně uzavřel omikron

Fakultní nemocnice Ostrava má poprvé ve své historii vlastní tým dobrovolníků. Právě oni zajišťují každodenní provoz kavárny, která vznikla v prostorách čekárny chemoterapeutického stacionáře Kliniky onkologické.

V prostorách ostravské fakultní nemocnice funguje onkologická kavárna. Její provoz bezplatně zajišťují dobrovolníci. Zatím se jich přihlásilo 18. Mezi nimi i paní Eva.

Eva Ščiglová, dobrovolnice: “Jsme měli onkologického pacienta jakoby v rodině, byla to snacha, která nám letos umřela. Takže vidím, že lidé potřebují i tu pěknou stránku pomoci i tímto směrem.”

Onkologická kavárna byla slavnostně otevřena loni 20. prosince. Vedení fakultní nemocnice i onkologické kliniky projekt výrazně podporuje.”

Jiří Havrlant, ředitel FN Ostrava: “K nám se tady na kliniku denně dostaví do ambulance možná více než 150, 200 pacientů. Takže každý takovýto počin je určitě vnímán jak ze strany pacientů a zdravotníků určitě příjemně.”
Jakub Cvek, přednosta Klinika onkologická FN Ostrava: “Pro ty velmi chronické pacienty to lidští dál to prostředí a udělá to ještě víc přátelské, než se o to se svým týmem snažíme.”

Otevření Onkologické kavárny je prvním velkým projektem koordinátorky dobrovolnické činnosti, která je v nemocnici od loňského dubna.

Andrea Polanská, náměstkyně ředitele pro ošetřovatelskou péči: “Kromě tohoto místa, které je centralizované a bude mít svou pravidelnou každodenní činnost, máme aktivity v rámci různých klinik, kdy různí donátoři nás podporují ve smyslu podpory dětem, ale i dospělých.”

Nemocní i jejich doprovod mají kávu nebo čaj zcela zdarma. Pomohli sponzoři i studenti hotelové školy.

Simona Honsová, koordinátorka dobrovolníků, FN Ostrava: “Byli bychom velmi rádi, kdyby se nám podařilo najít partnery, kteří by vlastně podpořili provoz té kavárny právě třeba nějakým nápojem nebo nějakou sladkostí, nebo nějakou drobností k tomu.”

V současné době je provoz onkologické kavárny pozastaven, aby se zamezilo šíření omikronu. Všichni ale věří, že už od února bude opět v provozu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy