Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Porubě se uskuteční další ročník oblíbené akce Letní umělecká scéna

Porubská radnice také letos připravila oblíbenou prázdninovou akci Letní umělecká scéna. Zatímco první část bude pro všechny překvapením, ta druhá nabídne 3 představení, a to na Alšově náměstí, u Floridy a na porubském zámku.

V Ostravě-Porubě proběhne už 6. ročník akce Letní umělecká scéna. První týden nabídne pop up performance vystoupení na různých místech obvodu, která si užijí zejména lidé, kteří půjdou zrovna kolem. Nebudou totiž avizovaná předem.

Martin Otipka, mluvčí MOb Ostrava-Poruba: “Je to akce, kterou chceme lidem zpříjemnit léto. Nebo lidem, kteří třeba nejedou na dovolenou nebo musí zůstat v tom rozpáleném městě. Každoročně se skládá ze dvou částí. Tou první jsou překvapivé vystoupení, která se konají bez předchozího oznámení a jedním z míst, kde se v minulosti konalo, je právě tady u Galerie Dukla, kde vystoupila Kaczi. Samozřejmě nemůžu říct, že letos to bude tady v tomto prostoru, nebo to bude někde jinde. To je opravdu zase překvapení.”

Každopádně všechna tato představení lidé vždy uvítali. Jedno z nich loni proběhlo například u Duhy, kde vystoupila kapela Botanyk

Anketa: kolemjdoucí: “Je to úplně super, je to zpestření tady příjemné. Hlavně po té době, co byla teďkom. Po době covidu, takže fajn.”
“Je to super, takové příjemné zpestření cesty domů. Loni, nebo předloni už něco takového bylo, takže jsme se vždycky na chvilku zastavili. Takže jsme rádi, že to zase je.”
Štěpánka Ostárková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “Tato představení tvoří takovou netradiční pozvánku na hlavní představení, která představují hlavní část. Tato hlavní část nabídne 3 představení, která odstartují 19. července na Alšově náměstí. Představí své dynamické vystoupení kapela Celence and Charles a potom bude následovat představení 26. července na prostranství u Floridy na Hlavní třídě.”

Vystoupí tam písničkář a skladatel Tom Artway a bend. Poslední představení v rámci LUS proběhne 2. srpna na zámku v Porubě.

Štěpánka Ostárková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “Toto představení zakončí HumorOVA. Jsou to stand up komici z Ostravy a letos poprvé i z Prahy, takže diváci se mají na co těšit. Na toto představení, které proběhne na zámku, bude vstupné. To znamená, že diváci si mohou vstupenky zakoupit prostřednictvím portálu poruba.renio.cz, nebo přímo na Hlavní třídě v informačním centru."

Letní uměleckou scénu může Poruba každoročně pořádat díky podpoře statutárního města Ostrava.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy