Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravu opět roztančí mezinárodní festival Folklor bez hranic

Mezinárodní festival Folklor bez hranic už klepe na dveře. Uskuteční se od 15. do 19. srpna a jeho cílem je přinést tance, písně a kroje z České republiky a různých koutů světa do ulic Ostravy. Tato tradiční akce vznikla už v roce 1998 a vstup na ni je zcela zdarma.

Ostravu opět roztančí festival Folklor bez hranic. Tato tradiční akce, která přináší do ulic folklorní tradice a lidové umění, vznikla už v roce 1998 a je volně přístupná veřejnosti. 

Lukáš Pavlík, ředitel festivalu: “Folklor bez hranic Ostrava proběhne letos od 15. do 19. srpna v ulicích Ostravy, kdy chceme roztancovat Ostravu. Každý den od 16 hodin roztancujeme náměstí Ostravy. V pondělí začneme na Masarykově náměstí v centru Ostravy, v úterý na náměstí Ostrava-Jih v Hrabůvce, ve středu na mariánskohorském náměstí a ve čtvrtek se budeme pohybovat tady v Porubě u kruhového objezdu na Hlavní třídě.”

Festival nerozdává radost jen lidem v ulicích Ostravy, ale také těm, kteří na na něj přijít nemohou.

Lukáš Pavlík, ředitel festivalu: “Pro letošní ročník Folkloru bez hranic jsme si připravili 13 folklorních kolektivů z Mallorky, Srbska, Slovenska a mnoho kolektivů z ČR. Českou republiku bude zastupovat Jihomoravský soubor Žerotín ze Strážnice. Folklor bez hranic letos určitě zavítá i do domovů pro seniory. Navštívíme domovy pro seniory Sluníčko, Slunečnice a Čtyřlístek. Věřím, že návštěvnost pro letošní rok bude taktéž veliká. Těšíme se na návštěvnost po slabších ročnících, takže se vrátíme konečně na pódia a uvítáme mnoho lidí na náměstích.”

Festival skončí v pátek na Slezskoostravském hradě a všichni jste na něj srdečně zváni.

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail