Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři z Poruby, Budapešti a Košic se v Porubě utkali v Mezinárodních sportovních hrách

Poruba hostila Mezinárodní hry seniorů. Tato tradiční akce, která probíhá už roky, je putovní. Každý rok ji tak hostí jiná země. Letos do Poruby přijeli senioři z Budapešti a Košic.

Bowling, šipky, ping pong, plavání a tenis. V těchto 5 disciplínách se utkali naši senioři se seniory z Maďarska a Slovenska. Po dvou covidových letech Poruba obnovila a uspořádala Mezinárodní hry seniorů.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “U nás v Porubě vždycky probíhá národní kolo, nebo porubské kolo, kde ti nejlepší z těch disciplín se dostanou do těch mezinárodních her. Je to takové předkolo, abychom opravdu vybrali ty nejlepší. Soutěží se v několika disciplínách a potom je samozřejmě slavnostní předání. Soutěží muži i ženy a my jsme rádi, že máme nejenom ty porubské aktivní seniory, ale že vůbec senioři sportují, protože si myslím, že zvlášť v dnešní době je to důležité.”

Mezinárodních her seniorů se zúčastnilo celkem 40 sportovců ze zahraničí plus dvacítka nejlepších seniorů z Poruby.

Šárka Jelšíková, organizátorka akce: “Soutěžící mají 5 disciplín a zastupují, nebo hrají v té, ve které jsou nejlepší. V letošním roce Mezinárodní sportovní hry podpořil i MS kraj a to dotací z programu na podpora zdravého stárnutí v MS kraji, takže jsme velice rádi, že jsme tuto akci mohli uskutečnit i s finančním podílem MS kraje.“
Anketa: účastníci her: “Mám to strašně rád, protože je tady sranda, je tady soutěživost a máme tady kamarády. Mám Maďara kamaráda, Slováky a dneska jsme byli hrát šipky. první kolo se mi moc nedařilo a druhé jsem nějak trošku zahrál a byl jsem bronzový. Aspoň bronz. Úplně se třepu, to je nádhera.”
“Tento turnaj vypadá velmi dobře, jsem tady poprvé a jen proto, že mě manželka přesvědčila. Ona chodí častěji. Právě teď soutěží v bowlingu a já soutěžil v plavání. A jako bývalý atlet mě to plavání až tak nešlo, tak jsem skončil pátý, myslím, nebo šestý. Ale organizace a všechno perfektní.”
“Hrálo se nám velmi dobře, atmosféra byla dobrá. To, že nás mohli naši spoluhráči nám mohli drukovat, takže jsme velmi spokojení a se vším jsme spokojeni. Za organizaci, s hotelem, se vším. Takže jen poděkovat organizátorům za to, že jsme se mohli zúčastnit. Děkujeme.”
“Mi se moc nedařilo, zůstaly mi tam parohy pořád, ale skončila jsem třetí aspoň. No ale nic moc. To první kolo bylo hrozné a druhé už jsem se zlepšila . To je perfektní, že něco Poruba pořádá a super. Jsem ráda, že to je.”
“Je to společenská událost pro mě a jsou tady milí lidé. Sejdu se tu celkem se zajímavými lidmi a samozřejmě, že člověk má z toho takovou radost, že ještě může v tom sportu existovat a že se to dá hrát do pozdního věku.”

Podtrženo, sečteno, nejlépe si vedli Porubané, kteří získali celkem 12 medailí, z toho 5 zlatých. Druhé místo patří seniorům z Maďarska a třetí příčku obsadili Slováci.

Nahlásit chybu


K tématu
Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail

Autodoprava Kamil Švihla, Ostrava - Dubí
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail