Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slavnostní promocí skončil 2. ročník seniorské akademie porubském DK Poklad

V kulturním domě Poklad skončil slavnostní promocí druhý ročník seniorské akademie. Ten se těšil velkému zájmu. Studium si nenechalo ujít bezmála 40 seniorů.

O seniorskou akademi je v Ostravě-Porubě velký zájem. Probíhá od října do května v kulturním domě Poklad a každým rokem nabízí něco nového.

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Jsem moc ráda, že se dnes setkáváme s absolventy 2. ročníku seniorské akademie, který pořádá DK Poklad za přispění městského obvodu Poruba. Je určitě skvělé, že znovu více než 20 lidí v seniorském věku, si našlo čas a chuť a ukázalo svou vůli dále se vzdělávat, navzájem se potkávat, setkávat se s novými lidmi, diskutovat, vyměňovat si názory a získat mnoho dalších nových vědomostí a znalostí.”
Darina Daňková, ředitelka DK Poklad: “V letošním školním roce jsme nabídli nové vyučující, nové programy a myslím si, že si senioři pochvalovali velice, protože i my se učíme a rozvíjíme seniorskou akademii a myslíme na to, aby byli naši studenti spokojeni. To znamená, že získáváme od nich i zpětnou vazbu a vždycky navazujeme v tom dalším školním roce na to, co uspělo, co bylo nejvíc žádané nebo poptávané, co seniory nejvíc zajímá.”
anketa: absolventi seniorské univerzity: “Je to vždycky lepší než se doma nudit a koukat se z okna. Člověk se pořád něco nového dozvídá. Jsme staří, ale nevíme všechno. Takže je to dobré se něčemu přiučit. Které předměty vám nejvíce sedly? Historie Poruby a o Heydrichovi, to bylo opravdu zajímavé. Pan profesor byl vynikající. A budete ještě pokračovat? Zřejmě jo.”
“Chodila jsem první rok a nejvíce mě zaujaly přednášky pana Nezdařila o Porubě o Heydrichovi a budu pochopitelně pokračovat pokud mi to zdraví dovolí.”
“Předměty byly nádherné. Mluvili jsme o Kainarovi, to byl vyloženě jeho psychologický striptýz a pak nám bylo vysvětlované, jaký byl atentát s Heydrichem. Velice příjemné bylo mít vysvětleno jak se vůbec připravovala ta skupina na ten atentát a jak ho pak provedla.”

Seniorská akademie bude samozřejmě pokračovat. Lidé se mohou hlásit už teď. Kapacita je omezená. V jednom ročníku může studovat maximálně 40 lidí.

Darina Daňková, ředitelka DK Poklad: “Zveme všechny, kteří se chtějí vzdělávat, setkávat se se zajímavými lidmi, růst a zajímat se o dění ať už minulé nebo současné, aby se přihlásili do seniorské akademie.”

Přihlášky mohou lidé ve věku 55 let a více podávat až do září.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy