Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Důchodkyně probodla ve svém domku zloděje

  • Ostrava,

Hrůznou noc má za sebou důchodkyně z Nové Vsi. Do rodinného domku se ji totiž vloupal zloděj. Žena se vzbudila a utekla do vedlejšího pokoje. Zloděj se ale dobýval za ní a tak ho ze strachu o svůj život probodla kuchyňským nožem. Muž byl na místě mrtvý.

Bylo asi deset hodin večer, když důchodkyni z Ostravy - Nové Vsi vzbudil rachot rozbíjeného skla. Ihned pochopila, že se ji do domu někdo snaží vloupat. Vyděšená žena utekla do vedlejšího pokoje a volala policii.

napadená důchodkyně: “Já jsem měla takový třes, takovou hrůzu z něho, že jsem si nemohla vzpomenout na tu 158. Až potom jsem si vzpomněla.”

Něž policisté přijeli, zloděj už byl uvnitř domku a snažil se dostat za důchodkyní do pokoje. Klidně si i rozsvítil. Bezradná žena vzala do ruky kuchyňský nůž a chvíli bojovala o dveře. Muž byl samozřejmě silnější a tak dveře nakonec otevřel.

napadená důchodkyně: “My jsme se přetahovali. Mi se náhodou podařilo dveře přivřít. Teď jsem do něho vrazila a bylo to.”

Žena pak zase dveře zavřela a čekala. Po chvíli dorazili policisté i záchranka. Zloděj byl ale mrtvý.

Lenka Sikorová, mluvčí PČR Ostrava: “Zahájili jsme úkony trestního řízení pro čin těžkého ublížení na zdraví. Není však vyloučeno, že čin bude překvalifikován.”

Důchodkyně strávila noc na policii, ale dopoledne už byla propuštěna. Vše nasvědčuje tomu, že šlo o nutnou obranu.

Alexandr Király, advokát: “S největší pravděpodobností se bude jednat o nutnou obranu, protože se jedná o přímo hrozící útok, jedná se o protiprávnost a reálnost útoku i přiměřenost obrany. Za situace, kdy se někdo bojí o život a je v přímém ohrožení života, může použít všech prostředků, aby si život bránil.”

Pokud se potvrdí, že šlo o nutnou obranu, bude případ odložen.

Nahlásit chybu


K tématu
AHOL - Střední škola gastronomie, turismu a lázeňství,
Ostrava
od 300 Kč/hod.

Detail

BTC servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 35 000 do 70 000 Kč/měsíc

Detail