Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě proběhly Dny proti chudobě

  • Ostrava,

V Ostravě proběhly Dny proti Chudobě. Kromě seminářů a happeningů proběhla také setkání například u společného ohně. Organizátoři těmito akcemi chtěli upozornit na problémy lidí bez domova.

Svíčky jako symbol hodnot a naděje. Jejich zapálení proběhlo v rámci setkání u společného ohně, jedné z akcí, které v rámci každoročních Dnů proti chudobě uspořádala Charita České republiky ve spolupráci s Armádou spásy.

“Dnes jsme zapalovali čtyři svíčky, jako symbol určitého světla do té beznaděje těch lidí, kteří tady dneska jsou mezi náma a jsou na ulici bez domova, říká ředitel ostravského Domova Přístav Armády spásy.

Lidé bez domova mohli přijít do Charitního domu sv. Benedikta Labre v Ostravě, kde se zahřáli kávou, čajem, zahrála jim živá muzika a k večeři se podávaly klobásy s chlebem.

“My jsme rádi, za to, co pro lidi na ulici Charita a Armáda spásy dělá. Protože v Brně nebo v Praze tohle na Armádě spásy vůbec neexistuje.Tam o nás vůbec nemají zájem”, říkají návštěvníci setkání.

Ostravská Charita v tuto chvíli poskytuje azyl zhruba čtyři sta lidem, od ledna letošního roku fungují i pracovníci charity a Armády spásy v terénu.

“Základní pomocí je poradenství, ale jsme schopni zabezpečovat i další služby, zajištění dalších návazných služeb v noclehárnách, azylových domech, v nízkoprahových centrech,” říká Martin Pražák, ředitel Charity Ostrava.

Během roku Charita pomůže až dvěma tisícům lidí. Zájem o služby narůstá hlavně v zimním období, kdy lidem na ulici hrozí podchlazení i umrznutí.

“Já mám tady člověka, který by mě nenechal ve štychu, nenechal by mě na holičkách,” říká paní, která na ulici žije už třicet let.

V rámci Dnů proti chudobě proběhly semináře, happeningy, společné modlitby i výstavy na téma chudoba. Letos se tato akce konala už po dvanácté.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy