Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava je vzorem fungování profesionálních hasičů

  • Ostrava,

Profesionální hasiči často spolupracují s kolegy v okolních zemí. V našem MS kraji to platí dvojnásob, protože sousedíme hned se dvěma státy - Polskem a Slovenskem. Naši hasiči ale spolupracují také s kolegy ze Slovinska a Černé Hory v rámci projektu DIRECT. O možnostech další spolupráce se vyjednávalo v Ostravě.

Snižování rizik při katastrofách v oblasti regionální a mezinárodní spolupráce. To je námět konference, které se v Ostravě zúčastnili zástupci čtyř zemí Evropy. Jde o projekt DIREKT, v rámci kterého už hasiči cvičili v Ostravě postup při hromadné nehodě a ve Slovinsku hašení přírodních požárů.

Vladimír Vlček, ředitel HZS MS kraje: “Při příhraniční spolupráci primárně vycházíme ze spolupráce s Polskem a se Slovenskem. Tady jsme dost daleko. Máme co nabídnout, co ukázat, ale nezůstáváme jen u toho, protože jsme velice aktivní i v rámci mechanismů civilní ochrany.”

Mezinárodní spolupráce mezi hasiči je na dobré úrovni. Se Slovenskem je to téměř denně. Čeští hasiči ale pomáhají i dále od hranic.

Martin Pávek, Generální ředitelství HZS ČR: “I náš záchranný tým, který v roce 2015 letěl po zemětřesení do Nepálu, byl spolufinancován z EU. Zároveň EU poskytuje výcvikový program.”

Kolegové ze Slovenska chválili situaci v Ostravě, kde prý příkladně hasiči spolupracují s městem i krajem. I naše technika je prý na výborné úrovni.

Martin Blaha, prezident Slovenské asociace hasičských důstojníků: “Dnes hranice mezi zeměmi nemáme a hlavně, se to týká jakéhokoliv neštěstí. To nerespektuje žádné hranice.”

Jedna z přednášek se týkala také požárních hlásičů a detektorů plynů, na jejichž rozšíření nyní hasiči z našeho regionu společně s Ostravou a krajským úřadem pracují.
Letní kino AMFI: PARAZIT

Dnes
Ostrava-Jih, Letní kino Amfi, Ostrava - Poruba

Festival her, hraček a zábavy HRAVÁ OVA

Zítra
Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Svatováclavský hudební festival - Závěrečný koncert

Zítra
Ostrava-Jih, Katedrála Božského Spasitele, Ostrava

Zdeněk Šopík, s.r.o. OSTRAVA
Ostrava
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

JTI mont s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Designo rekonstrukce s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 26 000 do 34 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků