Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: Konference v Ostravě řešila udržitelnou mobilitu

  • Ostrava,

Ostrava se stala místem pro další důležité setkání. V Dolní oblasti Vítkovice proběhla dvoudenní konference věnovaná změnám ve městě. Hlavními tématy byla udržitelná městská mobilita a cyklistická doprava.

City Changers - název konference, která má podpořit pozitivní změny ve městech. Zástupci měst a organizací si chtějí vyměnit zkušenosti a postupně měnit život obyvatel skrz mobilitu. "Nazrál čas, poté, co se nejen Ostrava, ale česká města dostala do určité fáze, si v tuto chvíli vyměnit zkušenosti a definovat případné bariéry nebo problémová místa jak na legislativním poli, tak i pokud jde o technické věci," říká primátor Ostravy Tomáš Macura (ANO).

Hlavním výstupem z dvoudennní konference je Ostravská charta. Její signatáři chtějí změnit podmínky pro rozvoj městské mobility a využití veřejného prostoru. "Města, která mají vyřešenou mobilitu, tak tam je větší podíl hromadné dopravy, jsou tam pěkné koridory pro pěší, jsou to města krátkých vzdáleností, jsou tam sítě cyklistických stezek a vzájemně jsou všechny tyto módy propojené. A taková města jsou jednoznačně radostná," vysvětluje předseda Asociace měst pro cyklisty Jaroslav Vymazal.

Pozvání na konferenci přijal také dánský velvyslanec. Právě jeho severská země je jedním ze vzorů pro udržitelnou mobilitu, a to nejen pro Moravskoslezský kraj.  "Je důležité zapojit občany města, je důležité vytvořit jim servis pro jejich běžný život. To si myslím, že už děláte. Za druhé je nutné vypracovat dobrý plán. Možná rada by zněla tak, že když stavíte cokoliv ve městě, je nutné myslet na mobilitu, třeba na cyklistické pruhy, myslet na to, ať je město žitelnější a pak třeba co nejvíce dostat auta z měst. Vyžádá si to samozřejmě nějaký čas, ale dá se to zvládnout a to je rada od nás," říká Ole Frijs-Madsen, velvyslanec Dánska v ČR.

Na konferenci byla poprvé k vidění výstava Spokojení Dánové, která v Ostravě zahajuje svoji pouť po českých a moravských městech.
Irena Kalhousová: Visegrad a Izrael / beseda s I. Kalhousovou

Dnes
Ostrava-Poruba, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Můj báječný rozvod / one women komedie s Eliškou Balcerovou

Dnes
Ostrava-Poruba, Dům kultury města Ostravy

ANETA LANGEROVÁ / koncert

Dnes
Ostrava-Centrum, DK Akord, Ostrava

Designo rekonstrukce s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 17 300 do 20 800 Kč/měsíc

Detail

Stavitelství SIZO s.r.o. - MS kraj
Ostrava
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o..
Ostrava
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků