Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řemeslný inkubátor v Ostravě se rozšiřuje

  • Ostrava,

V létě jsme vám v našem zpravodajství představili řemeslný inkubátor, který vznikl v Ostravě. Jde vlastně o dílny vybavené nářadím a nejrůznějšími přístroji, které mohou využít kutilové i podnikatelé. V současné době se připravuje další rozšíření prostor a jejich dovybavení.

V létě byly v Ostravě otevřeny první tři Fajne Dílny. Ty byly zaměřeny na keramiku, textil a 3D tisk. Od té doby se intenzivně pracuje na přípravě památkově chráněné budovy Kompresorovny v areálu Dolu Hlubina, aby mohly být dílny rozšířeny o další řemesla.

Gabriel Duda, ředitel Fajne Dílny: “Tady bude stát CNC fréza, ohýbačka a stolní vrtačka.”

O projekt je od počátku zájem a už nyní do dílen chodí spousta zájemců. Město chce pomoci zvýšení řemeslné zručnosti lidí, ale v dílnách může začít i nějaký řemeslník podnikat.

Iveta Vozňáková (Ostravak), náměstkyně primátora Ostravy: “Ostrava je městem, kde byli lidé vždy velmi zruční, k řemeslům měli vztah a my potřebujeme řemeslníky.

Gabriel Duda, ředitel Fajne Dílny: “Základní myšlenka je otevřít celé Ostravě první veřejné dílny. Na základě členství, které si vyřídí u nás, bude mít kdykoliv možnost si cokoliv vyrobit. Startovací balíčky jsou za 350, 1000 a 2000 korun.”

Za projektem stojí město, Vysoká škola báňská a spolek Hlásím se k továrně. V budoucnu by se mohly připojit i technicky zaměřené střední školy a učiliště.
Jak jsem vyhrál válku / komedie

15.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Cavewoman / humorná show / přesunuto z 23. 6.

17.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 5 475 do 5 475 Kč/měsíc

Detail

SWIETELSKY stavební s.r.o. - oblast Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 88 do 88 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků