Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava postaví blok nových domů v centru města

  • Ostrava,

Architekti představili vizualizace plánované nové městské čtvrti. V centru Ostravy by měl vyrůst blok domů s nájemními byty a podzemním parkovištěm.

"Město připravilo první dvě etapy. První obsahuje výstavbu souboru bytových domů v zástavbě městského bloku ohraničené ulicemi Pivovarská, Velká, Dlouhá a Muzejní. Tady dnes probíhají projekční práce směřující k získání územního rozhodnutí, které očekáváme někdy v první polovině příštího roku," vysvětluje radní Ostravy Lukáš Semerák (Ostravak).

Návrh proměny historické lokality zpracovali architekti z pražského studia Znamení čtyř.

"Je to velká zodpovědnost, určitě, stavět vedle historické radnice a náměstí. To místo je určitě nádherné a má skvělou polohu. Rozhodně je to dobře, že tam město chce navrátit běžného občana," říká Martin Tycar z architektonického studia Znamení čtyř - architekti.

Na místě stále probíhá archeologický průzkum, jeho výsledky chtějí architekti využít přímo v ulici. "Představa je, že bychom mohli reinstalovat litinové sloupy nebo nějaké kamenné patníky a část dlažby," dodává Martin Tycar.

Město plánuje projekt jako nájemní bydlení dostupné pro všechny generace. V domech budou menší byty až po velké přesahující výměru 100 metrů čtverečních.
Klasická hudba v Ostravě v době (po)koronavirové / beseda

Dnes
Ostrava-Poruba, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Svatováclavský hudební festival - Italské baroko

Dnes
Ostrava-Slezská Ostrava, Kostel sv. Jana Nepomuckého, Ostrava-Stará Bělá

Letní kino AMFI: OVEČKA SHAUN VE FILMU: FARMAGEDDON

Dnes
Ostrava-Slezská Ostrava, Letní kino Amfi, Ostrava - Poruba

JTI mont s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

David & son s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků