Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravský vykradač bytů a domů je za mřížemi

  • Ostrava,

Před Vánocemi přinášíme dobru zprávu pro obyvatele Ostravy. Muž, který několik posledních měsíců doslova řádil po celém městě a vykrádal domy a byty, je konečně za mřížemi. Policisté mu prokázali 29 případů a ani toto číslo nemusí být konečné.

Policisty už od jara trápil narůstající počet vloupání do rodinných domů, bytů, ale i firem a dalších objektu, která měla stejný modus operandi tedy styl. Zloděj do domu vnikal po vypáčení okna. V několika případech mu ani nevadilo, že majitelé byli doma.

Patrik Heinzke, policejní komisař: “Pachatel do domů a bytů vnikal po vypáčení plastového okna, kdy si pomohl páčidlem nebo šroubovákem. Objekt prohledal. Zajímala ho finanční hotovost, zlato a elektrické nářadí.”

Po šesti měsících ho policisté v září dopadli. Zjistili, že jde o 30letého recidivistu, který byl z posledního vězení propuštěn v únoru. Protřelý kriminálník samozřejmě nevypovídal, ale i tak mu policisté prokázali 29 skutků. Některé věci ještě našli při domovních prohlídkách.

Patrik Heinzke, policejní komisař: “Na základě důkazů, stop na místě činů a svědků, kteří ho viděli nebo ho vyrušili namístě činu, byla ustanovena podezřelá osoba.”

Jeho asi nejcennějším lupem byl ultrazvuk na zjišťování kvality materiálu za 300 tisíc. Ten ale skončil v popelnici, protože nevěděl k čemu přístroj slouží a v zastavárně ho nechtěli. Nyní je zloděj už opět ve vězení. Prozatím za jinou krádež.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy