Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava hledá výtvarný návrh pietního místa

  • Ostrava,

Ostrava chce vytvořit memento poválečných hrůz, které se dotkly německého obyvatelstva. Magistrát proto vyhlásil výtvarnou soutěž na připomínku internačního tábora Hanke. Jedná se o jedno ze dvou nových plánovaných pietních míst v Ostravě.

Internační tábor Hanke v Ostravě. Poté, co skončila druhá světová válka v něm o život přišlo 231 lidí. Poválečné hrůzy, které se v něm odehrávaly, byly dlouhou utajovány. 

"Je to taková temná kapitola ostravských dějin, chceme ji připomenout. V tuto chvíli jsme vypsali veřejnou výtvarnou soutěž na umělecké ztvárnění toho pietního místa. Schválně ji necháváme otevřenou ve smyslu v tom, že nepředepisujeme, jestli to má mít podobu pamětní desky, sochy nebo jiného artefaktu," říká primátor Ostravy Tomáš Macura (ANO).

O vítězi soutěže bude rozhodovat porota složená ze zástupců města i odborníků na historii a umění. "Kromě toho odsouhlaseného nápisu a s připomínkou událostí bude to místo vybaveno QR kódem, po jehož načtení by se návštěvník v několika jazycích dozvěděl podrobnosti," dodává primátor Macura.

Zájemci o účast v soutěži musí své návrhy odevzdat do 16. února, město chce pietní místo dokončit a zpřístupnit lidem ještě v letošním roce.
VIP Fitwork Celebration Respect Club Ostrava

Dnes
Ostrava, Respect Club Ostrava

COPPÉLIA LÉA DELIBESE, klasický pohádkový balet

Dnes
Ostrava, Divadlo J. Myrona, Ostrava

Letní kino AMFI: 3BOBULE

Dnes
Ostrava-Jih, Letní kino Amfi, Ostrava - Poruba

AHOL - Střední škola gastronomie, turismu a lázeňství,
Ostrava
od 250 Kč/hod.

Detail

David Dutka ČR
Ostrava
od 110 do 140 Kč/hod.

Detail

Stavitelství SIZO s.r.o. - MS kraj
Ostrava
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků