Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava znovu vyráží na veletrh MIPIM ve Francii

  • Ostrava,

Ostrava se v březnu opět zúčastní veletrhu MIPIM ve Francii. Ve spolupráci s Prahou a Brnem tam znovu vznikne společná expozice, která představí tři největší česká města.

Praha, Brno a Ostrava už podruhé ve společné expozici Czech Cities. Veletrh investičních příležitostí ve francouzském Cannes má letos 29. ročník a Ostrava je tradičním účastníkem. "Ostrava v průběhu let mění to zaměření s čím na veletrhy jezdí. V minulosti dominovaly průmyslové funkce, nabízeli jsme plochy v průmyslových zónách. Letos jednoznačně bude dominovat to, že jedeme na veletrh nabízet především volné plochy ve městě pro městské funkce, jako je rezidenční, volnočasová, pro stavbu hotelů a podobně," vysvětluje primátor Ostravy Tomáš Macura (ANO).

Město vytipovalo několik lokalit v centru, hlavně proluky, u kterých už na veletrhu bude jasno o prostorových a výškových regulacích včetně dalších požadavků. Případní zájemci o investice tak získají konkrétní informace. 

"Na základě loňského veletrhu jsme registrovali zájem některých zahraničních i tuzemských investorů o určité plochy v centru města. Předpokládám, že tentokrát to bude ještě hojnější," dodává Macura.

Město si ale i do budoucna chce vybírat. Důležitým kritériem u nových staveb by měla být například architektonická soutěž. Ostrava bude ve Francii prezentovat také svůj inovační ekosystém a potenciál, kromě toho i svou kandidaturu na Evropské zelené město 2020. Čtyřdenní veletrh začíná letos 13. března.
4TET: Koncert no. 5

Zítra
Ostrava-Centrum, Dům kultury města Ostravy

Květiny pro paní Harrisovou / muzikál

03.10. 18:30
Ostrava-Slezská Ostrava, Divadlo J. Myrona, Ostrava

Moje tango / činohra s J. Schneiderovou a R. Zachem

04.10. 19:00
Ostrava-Poruba, Dům kultury města Ostravy

M - Glass plast s.r.o., Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 19 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

JPM trans, s.r.o. - Ostrava - Kunčičky
Ostrava
od 15 900 do 20 300 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o..
Ostrava
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků