Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava znovu vyráží na veletrh MIPIM ve Francii

  • Ostrava,

Ostrava se v březnu opět zúčastní veletrhu MIPIM ve Francii. Ve spolupráci s Prahou a Brnem tam znovu vznikne společná expozice, která představí tři největší česká města.

Praha, Brno a Ostrava už podruhé ve společné expozici Czech Cities. Veletrh investičních příležitostí ve francouzském Cannes má letos 29. ročník a Ostrava je tradičním účastníkem. "Ostrava v průběhu let mění to zaměření s čím na veletrhy jezdí. V minulosti dominovaly průmyslové funkce, nabízeli jsme plochy v průmyslových zónách. Letos jednoznačně bude dominovat to, že jedeme na veletrh nabízet především volné plochy ve městě pro městské funkce, jako je rezidenční, volnočasová, pro stavbu hotelů a podobně," vysvětluje primátor Ostravy Tomáš Macura (ANO).

Město vytipovalo několik lokalit v centru, hlavně proluky, u kterých už na veletrhu bude jasno o prostorových a výškových regulacích včetně dalších požadavků. Případní zájemci o investice tak získají konkrétní informace. 

"Na základě loňského veletrhu jsme registrovali zájem některých zahraničních i tuzemských investorů o určité plochy v centru města. Předpokládám, že tentokrát to bude ještě hojnější," dodává Macura.

Město si ale i do budoucna chce vybírat. Důležitým kritériem u nových staveb by měla být například architektonická soutěž. Ostrava bude ve Francii prezentovat také svůj inovační ekosystém a potenciál, kromě toho i svou kandidaturu na Evropské zelené město 2020. Čtyřdenní veletrh začíná letos 13. března.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail