Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policie: Důchodkyně z Nové Vsi zabila v sebeobraně

  • Ostrava,

Loni v září se mnoho dní mluvilo po celé České republice o statečné důchodkyni, která ve svém domě v Nové Vsi zabila nožem lupiče. Nyní policie potvrdila, že se skutečně jednalo o sebeobranu a případ odložila. Útok ale důchodkyni zcela zničil život a není prý den, aby si na tu hrůzu nevzpomněla.

Do tohoto domku v Ostravě - Nové Vsi se loni 14. září vloupal zloděj. Majitelku to probudilo. Zavřela se v pokoji a rychle volala policii. Zloděj se za ženou začal dobývat a křičel přitom, že ji zabije. Vyděšená důchodkyně popadla v kuchyni nůž a chvíli hájila dveře. Zloděj byl ale samozřejmě silnější.

napadená důchodkyně: “My jsme se přetahovali. Mi se náhodou podařilo dveře přivřít. Teď jsem do něho vrazila a bylo to.”

Když přijeli policisté a záchranáři, byl už zloděj mrtvý. Důchodkyně byla zavřená ve vedlejším pokoji. Kriminalisté čekali na závěry znalců, kteří měli potvrdit či vyvrátit verzi o sebeobraně.

Richard Palát, mluvčí PČR Ostrava: “Vrchní komisař věc odložil, neboť dle zjištění znalců a provedeným šetřením bylo zjištěno, že se jednalo o nutnou obranu.”

Tomáš Ptáček, advokát: “Když vás někdo napadne takovým způsobem, že se bojíte o život, máte právo použít takové prostředky, aby jste ten útok odvrátili.”

Napadenou důchodkyni ale dobrá zpráva příliš nepotěšila. Tentokrát nám ani neotevřela. Mluvila s námi jen přes okno. Se slzami v očích řekla, že ji událost úplně obrátila život naruby. Je stále zamčená sama doma a bojí se. Večer nemůže spát. Pořád má útočníka před očima. Snaží se dívat na televizi, aby myslela na něco jiného. Dokonce už dochází k psychologovi.

Nahlásit chybu


K tématu
AHOL - Střední odborná škola, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 32 820 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava a okolí
Ostrava
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Stračena Pub s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 600 Kč/měsíc

Detail