Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další peníze míří na opravu významných budov v Ostravě

  • Ostrava,

Další peníze na obnovu ostravských památek. Město vyčlenilo 5 milionů korun, o které si v rámci dotačního programu mohou zažádat vlastníci významných staveb. Peníze na podobné účely šly z rozpočtu města i v minulých letech.

V minulých letech to byly přibližně 3 miliony korun, letos 5. Zastupitelé schválili nové zásady pro poskytování neinvestičních dotací. Od letoška jsou v nich kromě kulturních památek nově historicky a architektonicky významné stavby, které spoluvytvářejí obraz města. 

"Dovedeme si představit budovu, která třeba není památkově chráněná, není památkou, ale může stát v památkové zóně. Za nás typický příklad je restaurace Spolek. Ta je samozřejmě městská, čili město nebude žádat, ale je to přesně budova, která má výraznou fasádu, je to v místě, které je v podstatě vstupem do města, ale nejedná se o kulturní památku," vysvětluje náměstek primátora Ostravy Břetislav Riger (Ostravak).

Všechny podané žádosti projdou posouzením komisí i heraldické rady města, která úspěšné žadatele doporučí ke schválení radním a zastupitelstvům. Žádosti o dotace mohou vlastníci staveb podávat od 2. března do 2. května. Jasno o rozdělení těchto peněz bude po zasedání zastupitelstva, které je v plánu 20. června.

Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 21 710 do 31 820 Kč/měsíc

Detail