Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tragická nehoda na železničním přejezdu v Ostravě - Třebovicích

  • Ostrava,

Jednu usmrcenou osobu si vyžádala páteční železniční dopravní nehoda v Ostravě. Na železničním přejezdu v městské části Třebovice došlo ke střetu osobního vlaku a osobního automobilu. Další zraněnou osobu museli hasiči z havarovaného vozidla vyprostit.

"Operační a informační středisko HZS Moravskoslezského kraje přijalo tísňový hovor ohlašující střet vlaku a osobního automobilu v Ostravě – Třebovicích v pátek 16. února 2018, ve 13:50 hodin. Bezprostředně na to byly na místo vyslány 2 hasičské vozy z hasičských stanic HZS MSK z Ostravy - Poruby a Ostravy - Zábřehu. Po střetu vlaku s autem vlak ještě přibližně 200 metrů tlačil auto před sebou, než zastavil. V havarovaném vozidle se nacházely 2 osoby, které museli hasiči vyprostit. Jedna osoba bohužel střet s vlakem nepřežila. Ve vlaku se v době nehody nacházelo 103 cestujících, kteří naštěstí přečkali střet s osobním autem bez úhony. Následně byla pro ně zajištěna náhradní doprava," uvádí v tiskové zprávě mluvčí HZS MSK Marek Gašparín.

"V osobním vozidle cestovaly dvě ženy. Jedna z postižených při střetu utrpěla poranění neslučitelná se životem a na místě jim podlehla. Po jejím vyproštění mohl zasahující lékař již pouze konstatovat smrt. Druhá, třiadvacetiletá žena, byla záchranáři ošetřena s poraněním hrudníku. V době zásahu ZZS byla při vědomí a její život nebyl bezprostředně ohrožen. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče transportovaly posádky pacientku na urgentní příjem FN Ostrava," napsal k tragické události mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

"Při střetu osobního vlaku a vozidla zn. VW utrpěla 46letá řidička poranění, kterým podlehla. Těžce zraněna byla také 23letá spolujezdkyně. Způsobena byla rovněž škoda na majetku. Policisté provedli ohledání místa dopravní nehody, topografickou i fotografickou dokumentaci. Dechová zkouška strojvedoucího byla negativní. Policejní komisař nařídil soudní pitvu zesnulé. K objasnění okolnosti události byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestné činy usmrcení z nedbalosti, těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti," uvedla k nehodě mluvčí PČR MSK Gabriela Holčáková

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy