Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Komunisté zahajují kampaň v oblíbené Ostravě

  • Ostrava,

Další stranou, která už zahajuje kampaň před podzimními komunálními volbami jsou komunisté. Pro začátek si vybrali svou tradiční baštu Ostravu i když v parlamentních volbách se jim ani tady příliš nevedlo. Hlavním volebním tahákem bude už klasicky zvyšování důchodů.

Předseda Komunistické strany Čech a Moravy Vojtěch Filip dorazil do Ostravy, aby v kulturním domě podpořil své kolegy z našeho regionu při zahájení volební kampaně. Klíčovým tématem bude zvyšování důchodů a sociálních dávek. “Chceme zajištění dostatečného bydlení pro lidi, kteří tady mají zaměstnání. Chceme se postarat o seniory, protože tady je to navíc komplikované o to, že mnozí pracovali ve velmi těžkých provozech.” upřesnil předseda KSČM Vojtěch Filip.

I když se kandidátky pro komunální volby teprve budou sestavovat, lídrem v Ostravě se pravděpodobně stane starosta Michálkovice Martin Juroška. Ten chce ostravanům nabídnout MHD zdarma. “Je to naše dlouhodobá vize. Chceme k tomu dospět tak, že budeme postupně ulevovat jednotlivým skupinám.” vysvětlil Juroška.

Po brífinku s novináři se funkcionáři setkali v malém sále kulturního domu s občany. Vstupné bylo dobrovolné, jen aby se prý vybralo na náklady pořadatelů. Lidi zajímala aktuální situace, případná podpora menšinové vlády i kauza Ondráček.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy