Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vítkovické florbalistky mají zlato, muži skončili stříbrní

  • Ostrava,

Florbalistky Vítkovic slaví titul! V Superfinále porazily Chodov a v Ostravar Aréně mohly začít slavit. Jejich oddíloví kolegové ale neuspěli – podlehli v prodloužení Mladé Boleslavi a museli se spokojit se stříbrem.

Poprvé v historii se konalo florbalové superfinále v Ostravě. Ba co víc – za účasti dvou vítkovických týmů, mužů i žen. Nejdřív na to šly ženy a bylo to drama se vším všudy. Po základní hrací době byl stav 2:2 a rozuzlení přišlo hned ve třetí minutě prodloužení, kdy vstřelila vítkovická Koníčková zlatý gól. „Řekly jsme si, že v prodloužení musíme hlavně střílet a nakonec to vyšlo, je to paráda,“ rozplývala se autorka zlaté trefy Hana Koníčková.

Poté přišli v Ostravar Aréně na řadu muži, které sledovalo přes osm tisíc diváků. A ti viděli infarktový zápas. Vítkovice prohrávaly minutu před koncem už 3:5, přesto se jim dvěma góly Tokoše podařilo vynutit prodloužení. V něm se ale prosadil vítkovický odchovanec v dresu Boleslavi Tomašík a titul slavil soupeř. „Dal jsem tři góly, ale nakonec to nebylo k ničemu. Škoda, mohli jsme mít double,“ litoval Martin Tokoš. Superfinále v roce 2019 se opět bude hrát v Ostravě.

Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

Urbeva s.r.o., čerpací stanice MOL Ostrava, ul. Mariánskohorská
Ostrava
od 25 500 do 27 500 Kč/měsíc

Detail