Úředníci a pivovarníci zkrášlovali centrální městský obvod

  • 14. září 2018,
  • 12:50,
  • Ostrava,
  • Tomáš Kořistka

Možná jste v pátek zahlédli v některém parku poblíž centra Ostravy desítky lidí, jak uklízejí nebo zkrášlují veřejný prostor. Šlo o pracovníky pivovaru, kteří se tímto způsobem už několik roků starají o parky v centru. V posledních několika let se k nim přidávají i úředníci radnice Moravské Ostravy a Přívozu.

Reklama

Desítky dobrovolníků zaplavili v pátek ráno sad Milady Horákové a u sadu Železárenské ulice v centrálním městském obvodu. Rozdělili si úkoly a vrhli se do práce. V tomto dni se totiž uskutečnila už tradiční akce, kterou pořádá ostravský pivovar a přidali se i úředníci městského obvodu. "Pro nás je to za ty roky už přirozená aktivita a děláme to rádi," uvádí sládek pivovaru Roman Richter a mluvčí centrálního obvodu Jana Pondělíčková ho doplňuje: "My tady pomáháme a natíráme lavičky a naši kolegové sázejí záhonky." 

V sadu Milady Horákové se hlavně dával do pořádku mobiliář. Lavičky dostaly nový nátěr, aby znovu vybízeli k usednutí a relaxaci. "Není to jen o práci, ale přijdeme do kontaktu i napříč odděleními," říká jedna z dobrovolnic a další dodává: "Jsme rádi, že můžeme pomoct a jsme venku na vzduchu."

Ve druhém parku podél Železárnské ulice se pro změnu hlavně sázely okrasné květiny. Samozřejmě jim v tom trochu pomáhali i pracovníci technických služeb. "Je to už 12 ročník a lidé to vnímají přirozeně a přirozeně přišli," doplňuje sládek.

Starost ale nemusejí mít ani milovníci piva. Pivovar měl plánovanou odstávku, takže jeho pracovníci nikde nescházeli. Zavřeno měl i úřad centrálního městského obvodu. 
Výstava Černá země? Mýtus a realita

26.09. 10:00 - 06.01. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Vlastimil Vondruška: Husitská epopej VII. Beseda

Dnes 16:00 - 18:03
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Vzlety a pády. Premiéra baletního představení

Dnes 18:30 - 18:03
Ostrava, Divadlo J. Myrona, Ostrava

GOLDEN GASTRO SERVICE, s.r.o.
Ostrava-město
od 14 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

ELROZ DEVELOPMENT a.s.
Ostrava-město
od 15 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Moravskoslezský kraj
Ostrava-město
od 22 160 Kč do 33 300 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu