Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Úředníci a pivovarníci zkrášlovali centrální městský obvod

  • Ostrava,

Možná jste v pátek zahlédli v některém parku poblíž centra Ostravy desítky lidí, jak uklízejí nebo zkrášlují veřejný prostor. Šlo o pracovníky pivovaru, kteří se tímto způsobem už několik roků starají o parky v centru. V posledních několika let se k nim přidávají i úředníci radnice Moravské Ostravy a Přívozu.

Desítky dobrovolníků zaplavili v pátek ráno sad Milady Horákové a u sadu Železárenské ulice v centrálním městském obvodu. Rozdělili si úkoly a vrhli se do práce. V tomto dni se totiž uskutečnila už tradiční akce, kterou pořádá ostravský pivovar a přidali se i úředníci městského obvodu. "Pro nás je to za ty roky už přirozená aktivita a děláme to rádi," uvádí sládek pivovaru Roman Richter a mluvčí centrálního obvodu Jana Pondělíčková ho doplňuje: "My tady pomáháme a natíráme lavičky a naši kolegové sázejí záhonky." 

V sadu Milady Horákové se hlavně dával do pořádku mobiliář. Lavičky dostaly nový nátěr, aby znovu vybízeli k usednutí a relaxaci. "Není to jen o práci, ale přijdeme do kontaktu i napříč odděleními," říká jedna z dobrovolnic a další dodává: "Jsme rádi, že můžeme pomoct a jsme venku na vzduchu."

Ve druhém parku podél Železárnské ulice se pro změnu hlavně sázely okrasné květiny. Samozřejmě jim v tom trochu pomáhali i pracovníci technických služeb. "Je to už 12 ročník a lidé to vnímají přirozeně a přirozeně přišli," doplňuje sládek.

Starost ale nemusejí mít ani milovníci piva. Pivovar měl plánovanou odstávku, takže jeho pracovníci nikde nescházeli. Zavřeno měl i úřad centrálního městského obvodu. 
Letní kino AMFI: PARAZIT

Dnes
Ostrava-Jih, Letní kino Amfi, Ostrava - Poruba

Festival her, hraček a zábavy HRAVÁ OVA

Zítra
Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Svatováclavský hudební festival - Závěrečný koncert

Zítra
Ostrava-Jih, Katedrála Božského Spasitele, Ostrava

AHOL - Střední škola gastronomie, turismu a lázeňství,
Ostrava
od 250 Kč/hod.

Detail

Centrum sociálních služeb Ostrava, o.p.s., Ostrava
Ostrava
od 16 500 do 16 500 Kč/měsíc

Detail

EDUCA KIDS s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků