Reklama

Piazzettu v centru Ostravy budou zdobit díla studentů sochařství

  • 19. září 2018,
  • 12:45,
  • Ostrava,
  • Tomáš Kořistka

Pokud jste z Ostravy, možná už jste si se svými přáteli někdy dali sraz v centru u hodin a každý už věděl, kde má přijít. Novým podobným místem by se mohla stát piazzetta, která byla v minulých dnech dokončena u Komerční banky a je jakousi pomyslnou branou do centra města. Náměstíčko je navíc také galerií studentů sochařství.

Reklama

Jak už jsme vás informovali, magistrát města se snaží zkrášlovat veřejný prostor a jedním z prvních takto vylepšených míst je piazzetta u Komerční banky v centru. Město investovalo 6 milionů do prostranství, které nyní vybízí k posezení a odpočinku. Náměstíčko je navíc jakousi galerií, kde budou svá díla vystavovat studenti Ostravské univerzity. "Ta sochařská díla jsou skvělá a myslím, že v tom veřejném prostorů obstojí. Má to kultivační charakter a ukazuje to i na způsob výuky na sochařské fakultě," vysvětluje děkan Fakulty umění Ostravské univerzity František Kowolowski.

Estetizaci měl na starosti architekt Ondřej Vysloužil. I když je to prý relativně malá plocha, jde o důležitou bránu do města. "Důležité bylo, že jsme přidali prvky, aby tady mohli lidé trávit delší čas. Je zde možnost si sednout, dát si svačinu, počkat na tramvaj. Můžete vidět pěkné sochy. Je zde i nová dlažba a stromy," popisuje architekt.

Díla v malé galerii budou průběžně obměňována. Piazzettu budou zdobit například vybrané diplomové práce studentů nebo výsledky sochařského sympozia. Kromě obohacení veřejného prostoru si tak mohou i sami studenti ověřit účinek svých výtvorů na lidi.
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

DIVADELNÍ FESTIVAL LETNÍ ŠAPITÓ 2019

11.06. 10:30 - 16.06. 21:00
Ostrava, Štěrkovna Hlučín

Slezská lilie 2019

14.06. 19:00 - 16.06. 16:00
Ostrava, Vybrané Ostravské kostely

SUNGWOO HITECH s.r.o.
Ostrava-město
od 80 000 Kč

Detail

HONG ZHAN s.r.o.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

SUNGWOO HITECH s.r.o.
Ostrava-město
od 65 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu