Reklama

Strážníci v Ostravě dostali ocenění za věrnost

  • 5. října 2018,
  • 11:19,
  • Ostrava,
  • Tomáš Kořistka

Slavnostní sál na ostravském magistrátu ve čtvrtek využili strážníci městské policie. Příležitost k tomu rozhodně měli. Vedení města a policie totiž oceňovalo strážníky, kteří už slouží 10 a nebo 20 let. Ředitel městské policie si ale také posteskl, že se potýká s odchody strážníků k jiným ozbrojeným složkám. V Ostravě jich už chybí 80.

Reklama

Práce u městské policie rozhodně není jednoduchá a proto je důležité, aby její vedení dokázalo ocenit loajální pracovníky, kteří zůstávají v této organizaci mnoho let a mohou předávat své zkušenosti nováčkům. Svědkem takového aktu byly 4. října reprezentativní prostory ostravského magistrátu, které bývají využívány hlavně pro zasedání zastupitelstva města. "Velice si jich vážím a jsem na ně hrdý, protože jsou to stálice MP Ostrava. V současné době máme v organizaci 60 procent lidí, kteří v ní pracují 10 a více let," říká ředitel MP Zdeněk Harazim.

Oceněno bylo celkem 29 uniformovaných mužů a žen za 10letou a 20letou službu  Dalších 12 strážníků bylo oceněno za pracovní úspěchy. "Proč jsem zůstal? Dobrý kolektiv, různorodá práce a práce s lidmi," říká jeden z oceněných strážníků a kolegyně dodává: "U policie jsem 10 let a práce mě baví z toho důvodu, že není jeden, který by se opakoval."

Městská policie Ostrava má v současné době 627 strážníků, což znamená, že jich 80 chybí. Vedení se stále potýká s odchody ke státní policii, vězeňské službě a do armády. Proto neustále běží nábor. "Uchazeči musí být bezúhonní, spolehliví, musejí mít 18 let a musejí mít maturitu," upřesňuje mluvčí strážníků Michaela Michnová.

Nejbližší rekvalifikační kurz na strážníka začne už prvního prosince, takže pokud máte o tuto zajímavou práci zájem, neváhejte a přihlaste se prostřednictví internetových stránek mpostrava.cz.
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Karolinská pouť se vrací!

Dnes 10:00 - 30.06. 22:00
Ostrava, Forum Nová Karolina

Parabible / beseda s teologem Alexandrem Flekem

Dnes 16:00 - 0:48
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Richard Kučera
Ostrava-město
od 25 000 Kč

Detail

Technoprojekt, a.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč do 45 000 Kč

Detail

JPServis, a.s.
Ostrava-město
od 18 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu