Reklama

Povolební vyjednávání v Ostravě jsou v plném proudu

  • 9. října 2018,
  • 14:21,
  • Ostrava,
  • Tomáš Kořistka

Zatímco na ostravském magistrátu už se zřejmě čeká pouze na návrat primátora z Německa, povolební vyjednávání v městských obvodech ještě tak jasná nejsou. V Porubě je už ale jisté, že ubude z koalice ČSSD stejně jako na Jihu. V centrálním obvodě zvítězil Ostravak ale jen velmi těsně před hnutím ANO.

Reklama

Na ostravském magistrátu už vítězné ANO předložilo nabídku stranám, se kterými chce vládnout. Lidovci už přikývli, ODS a  Ostravak se rozhodne do středy. V největším obvodě Ostrava -Jih se zatím vyjednává. Ve 45 členném zastupitelstvu potřebuje koalice 23 křesel, což utvoří vítězné ANO už jen s hnutím Ostravak. Chtějí ale pohodlnější většinu. "Preferujeme trojkoalici. Probíhají jednání se 4 subjekty a dohodli jsme se s hnutím Ostravak, že koalici budeme uzavírat až po senátních volbách," vysvětluje starosta Ostravy Jihu, lídr ANO Martin Bednář.

To v Porubě už je jasno. Sociální demokraté v koalici končí. Obvod by mělo vést ANO, s ODS, lidovci a Piráty. "Máme 11ti člennou radu. 5 pozic je uvolněných, 6 je radních. Z celkového počtu bude mít 6 míst ANO, 2 ODS, 2 Piráti a jedno KDU-ČSL," vypočítává budoucí starostka Poruby Zuzana Bajgarová.

Nejtěsněji dopadly volby v Moravské Ostravě a Přívoze. Vítězné hnutí Ostravak má jen o jedno křeslo více, než ANO. I tam už dostali jednotlivá uskupení nabídky, ale prý je vše otevřené. "Určitě by to šlo řešit dvojkoalicí, ale uvidíme, jestli nebudeme muset přibrat třetího partnera," přemýšlí starostka a lídryně Ostravaka Moravské Ostravy a Přívozu Petra Bernfeldová.

Na magistrátu by mělo být jasno do středy. V obvodech se pak mohou jednání protáhnout. I do dalšího týdne. 
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Karolinská pouť

20.06. 10:00 - 30.06. 22:00
Ostrava, Forum Nová Karolina

Beseda o Stockholmu s průvodcem

Zítra 18:00 - 25.06. 18:43
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

SUNGWOO HITECH s.r.o.
Ostrava-město
od 80 000 Kč

Detail

PMB - ZOS s.r.o.
Ostrava-město
od 16 280 Kč do 16 400 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu