Ministr zdravotnictví přijel vyřešit situaci ve FNO

  • 18:49,
  • Ostrava ,

Sledujeme vývoj dění v porubské fakultní nemocnici. Situace tam po personálních změnách nového ředitele Machytky vygradovala. Do Ostravy proto přijel ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který se sešel s hejtmanem kraje a s ostravským primátorem.

Ministr zdravotnictví Vojtěch si za zavřenými dveřmi na krajském úřadu vyslechl názory i požadavky ostravského primátora a hejtmana Moravskoslezského kraje. Situace ve fakultní nemocnici vygradovala poté, co současný ředitel Machytka odvolal přednostu gynekologicko-porodnické kliniky Šimetku.

“Ta personální politika je opravdu velice špatná. Odvolání pana docenta Šimetky už byla poslední kapka do toho poháru špatné personální politiky. Takže to jsme mu sdělili a více méně jsme v tu dobu, co jsme jednali, hovořili o argumentech a o tom, co vidíme špatně,” uvedl hejtman MS kraje Ivo Vondrák.

“Já jsem si vyslechl názor pana hejtmana, pana primátora a náměstků. Vyměnili jsme si nějaké argumenty, s tím, že jsem říkal, že teď pojedu do nemocnice a chci se pobavit se všemi stranami. Nepřišel jsem dnes dělat nějaké závěry nebo nějaké exekutivní kroky. Chci si vyslechnout všechny, kterých se to týká, a pak se rozhodnu,” sdělil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

“Já chápu, že pan ministr nechce říct takhle z voleje, jak se rozhodne, má plné právo a já bych na jeho místě postupoval stejně. Vyslechl bych si všechny strany toho sporu. Ale velmi důrazně jsme mu doporučovali, aby to rozhodnutí padlo v řádu dnů,” dodal primátor Ostravy Tomáš Macura.

Situaci budeme i nadále sledovat.
Beseda s Břicháčem Tomem alias Tomášem Kosačíkem

Zítra
Ostrava-Centrum, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Beseda s Karlem Šípem

27.02. 15:30
Ostrava-Mariánské hory, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

BAUS, spol. s r.o.
Ostrava
od 19 850 Kč/měsíc

Detail

TROJEK, a.s.- Ostrava
Ostrava
od 118 do 128 Kč/hod.

Detail

UTP Czech s.r.o.
Ostrava
od 19 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků