Ministr zdravotnictví přijel vyřešit situaci ve FNO

  • 19. října 2018,
  • 18:49,
  • Ostrava,
  • Marek Remeta

Sledujeme vývoj dění v porubské fakultní nemocnici. Situace tam po personálních změnách nového ředitele Machytky vygradovala. Do Ostravy proto přijel ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který se sešel s hejtmanem kraje a s ostravským primátorem.

Reklama

Ministr zdravotnictví Vojtěch si za zavřenými dveřmi na krajském úřadu vyslechl názory i požadavky ostravského primátora a hejtmana Moravskoslezského kraje. Situace ve fakultní nemocnici vygradovala poté, co současný ředitel Machytka odvolal přednostu gynekologicko-porodnické kliniky Šimetku.

“Ta personální politika je opravdu velice špatná. Odvolání pana docenta Šimetky už byla poslední kapka do toho poháru špatné personální politiky. Takže to jsme mu sdělili a více méně jsme v tu dobu, co jsme jednali, hovořili o argumentech a o tom, co vidíme špatně,” uvedl hejtman MS kraje Ivo Vondrák.

“Já jsem si vyslechl názor pana hejtmana, pana primátora a náměstků. Vyměnili jsme si nějaké argumenty, s tím, že jsem říkal, že teď pojedu do nemocnice a chci se pobavit se všemi stranami. Nepřišel jsem dnes dělat nějaké závěry nebo nějaké exekutivní kroky. Chci si vyslechnout všechny, kterých se to týká, a pak se rozhodnu,” sdělil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

“Já chápu, že pan ministr nechce říct takhle z voleje, jak se rozhodne, má plné právo a já bych na jeho místě postupoval stejně. Vyslechl bych si všechny strany toho sporu. Ale velmi důrazně jsme mu doporučovali, aby to rozhodnutí padlo v řádu dnů,” dodal primátor Ostravy Tomáš Macura.

Situaci budeme i nadále sledovat.
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Anna K., Lenka Lo Hrůzová a koncert pro Verunku

Dnes 16:00 - 1:44
Ostrava, DK Akord, Ostrava

MOVE FEST OSTRAVA 2019: Amazonky

Dnes 19:00 - 1:44
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

Armáda spásy v České republice, z. s.
Ostrava-město
od 21 800 Kč do 25 000 Kč

Detail

Rasunito s.r.o.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

Radim Kaštovský
Ostrava-město
od 15 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu