Ranní požár v Ostravě: hasiči museli z hořícího domu v Přívozu vyvést 15 lidí

  • 13:10,
  • Ostrava ,

Silný kouř a bouchání na dveře dnes brzy ráno probudilo obyvatele domu v Ostravě - Přívoze. Ve sklepě bytového domu totiž začalo hořet a hasiči museli rychle všechny nájemníky vyvést ven. Děti bylo nutné vybavit dýchacími přístroji. Příčiny požáru vyšetřuje policie.

Krátce před půl pátou ráno se v bytovém domě na Dobrovského ulici v Ostravě - Přívoze ozvalo hlasitý křik hoří. Jeden z nájemníků si všiml hustého kouře, který už v tu dobu naplnil celou chodbu a začal se dostávat i do jednotlivých bytů. Na místo už také vyrazili hasiči a policisté. Bylo nutné ochránit životy lidí. "Všude byli hasiči a policisté. Hořelo něco ze sklepa a stoupalo do do horních pater," říká jeden z nájemníků a další ho doplňuje: "Probudilo mě to. Všude byl kouř a tak jsem zavřel další dveře do pokoje."

Hasiči dorazili na místě požáru velmi rychle a okamžitě zjistili, že hoří sklepy. Bezodkladně zahájili evakuaci obyvatel domu, z okna na ně volal jedna z nájemnic, že v domě je i několik malých dětí: "Přišli, dali nám ty masky a vyvedli nás ven."  Celkem museli hasiči evakuovat 15 lidí: "Dům opustilo 7 dospělých a 8 dětí," upřesňuje zastupující mluvčí HZS MS kraje Jakub Kozák.

Oheň byl rychle uhašen a po odvětrání prostor se mohli nájemníci vrátit zpátky domů. Hned ráno na místo dorazili vyšetřovatel, aby zjistil příčinu. Odebrané vzorky budou nyní zkoumány v laboratoři a výsledek by měl být znám za několik týdnů. Hlavní je, že nebyl nikdo zraněn a i škoda je díky bleskovému zásahu hasičů minimální. 
Český pohár a mezinárodní mistrovství ČR v boulderingu 2019

Dnes 13:00 - 20.10. 19:30
Ostrava, Trojhalí Karolina, Ostrava

Vyhořet může každý / beseda R. Honzák, A. Cibulka, A. Pilařová

Dnes 15:00 - 20:20
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Liudas Mockūnas , Arnas Mikalkėnas, Håkon Berre / koncert

Dnes 19:00 - 20:20
Ostrava, Dům umění Ostrava

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 22 800 Kč do 34 320 Kč

Detail

Šauer, spol. s r.o.
Ostrava-město
od 150 Kč

Detail

DOBOSH - STAV družstvo
Ostrava-město
od 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu