Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ranní požár v Ostravě: hasiči museli z hořícího domu v Přívozu vyvést 15 lidí

  • Ostrava,

Silný kouř a bouchání na dveře dnes brzy ráno probudilo obyvatele domu v Ostravě - Přívoze. Ve sklepě bytového domu totiž začalo hořet a hasiči museli rychle všechny nájemníky vyvést ven. Děti bylo nutné vybavit dýchacími přístroji. Příčiny požáru vyšetřuje policie.

Krátce před půl pátou ráno se v bytovém domě na Dobrovského ulici v Ostravě - Přívoze ozvalo hlasitý křik hoří. Jeden z nájemníků si všiml hustého kouře, který už v tu dobu naplnil celou chodbu a začal se dostávat i do jednotlivých bytů. Na místo už také vyrazili hasiči a policisté. Bylo nutné ochránit životy lidí. "Všude byli hasiči a policisté. Hořelo něco ze sklepa a stoupalo do do horních pater," říká jeden z nájemníků a další ho doplňuje: "Probudilo mě to. Všude byl kouř a tak jsem zavřel další dveře do pokoje."

Hasiči dorazili na místě požáru velmi rychle a okamžitě zjistili, že hoří sklepy. Bezodkladně zahájili evakuaci obyvatel domu, z okna na ně volal jedna z nájemnic, že v domě je i několik malých dětí: "Přišli, dali nám ty masky a vyvedli nás ven."  Celkem museli hasiči evakuovat 15 lidí: "Dům opustilo 7 dospělých a 8 dětí," upřesňuje zastupující mluvčí HZS MS kraje Jakub Kozák.

Oheň byl rychle uhašen a po odvětrání prostor se mohli nájemníci vrátit zpátky domů. Hned ráno na místo dorazili vyšetřovatel, aby zjistil příčinu. Odebrané vzorky budou nyní zkoumány v laboratoři a výsledek by měl být znám za několik týdnů. Hlavní je, že nebyl nikdo zraněn a i škoda je díky bleskovému zásahu hasičů minimální. 
MISS BABČA & ŠTRAMÁK / ZRUŠENO!!!

30.10. 15:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Veletoč / autorská komedie Ivy Janžurové

03.11. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Transsibiřská magistrála / cestovatelský stand-up

10.11. 18:00
Ostrava-Centrum, DK Akord, Ostrava

Bartoň a Partner s.r.o. - lokalita Hranečník
Ostrava
od 7 300 do 12 000 Kč/měsíc

Detail

REKO s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 25 000 do 100 000 Kč/měsíc

Detail

David Janoušek s.r.o. - Ostrava - Muglinov, Hladnovská ul.
Ostrava
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků