• Načítám...
>

Atletickou Zlatou tretru Ostrava ozdobil světový rekord

Jeden světový rekord a znamenité výkony zejména v technických disciplínách. To je stručná charakteristika 58. ročníku největšího atletického mítinku v Česku – Zlaté tretry Ostrava 2019. Naopak zklamáním byla slabší divácká návštěva.

Vrcholem mítinku byl závod na netradičních 300 metrů žen, ve kterém Millerová – Uibová z Baham zaběhla nový světový rekord 34,41. Vysokou úroveň měl také oštěp mužů, vyhrál Estonec Kirt za 90,34 metrů, nejlepší z našich byl třetí Vadlejch. "Nebyl to de mne propadák, ale nic světoborného také ne. Nebyl to můj den," konstatoval český reprezentant v oštěpu Jakub Vadlejch. Třetí skončil také koulař Tomáš Staněk: "Teď jsou ve formě dva borci, kteří bojují o světový rekord, takže jsem se třetím místem spokojený."
Další velkolepou podívanou byla dvoustovka mužů s nejrychlejším mužem světa, Američanem Colemanem. Ten ale na cílové pásce podlehl Kanaďanovi De Grassovi. "Viděl jsem Kanaďana na nedávných závodech a trochu jsem tušil, že vyhraje. V cíli Colemana přejel," řekl Pavel Maslák, český reprezentant v běhu na 200 metrů. Nedařilo se českým oštěpařkám, Špotáková skončila čtvrtá, Ogrodníková dokonce až na osmém místě.