Landek park v Ostravě láká milovníky karavanů

  • 15:50,
  • Ostrava ,

První a jediný stellplatz v Ostravě zprovoznil Landek Park v Ostravě Petřkovicích. Stellplatz je termín, kterým majitelé karavanů označují místa, kde je umožněno stání obytných aut a přívěsů.

V loňském roce v našem kraji utratili turisté přes osm a půl miliardy korun. Se zvyšující se návštěvností se také zlepšuje kvalita služeb i jejich nabídka. Vznik Stellplatzu právě v turisticky hojně navštěvovaném Landek Parku je proto logickým krokem, který ocení hlavně milovníci jízdy obytnými auty.
Jan Krkoška, náměstek hejtmana MS kraje: "Trend je cestování v karavanech, kde vlastně je jakási svoboda, ale k tomu v ČR, resp. v MS kraji nebylo žádné technické zázemí, aby karavany mohly stát na bezpečném a komfortním místě."

Stellplatz na Landeku poskytuje komfort i pro delší prázdninové pobyty- Místa pro karavany jsou vybavena přívodem elektřiny, čerstvé pitné vody, ale také výpustí pro odpadní vodu s možností likvidace náplně chemického WC. Zaplatit lze jednoduše pomocí platební karty.
"Ten automatizovaný systém má výhodu v tom, že když kdokoliv z D1 v Ostravě sjede a přijede v noci v době kdy tu není personál, tak dostane plnou obsluhu a stačí mít jen kartu a za víceméně náklady se tady odbaví," řekl Petr Koudela, ředitel DOV.
Beseda s Břicháčem Tomem alias Tomášem Kosačíkem

Dnes
Ostrava-Mariánské hory, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Beseda s Karlem Šípem

Zítra
Ostrava-Mariánské hory, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

RESIDOMO Služby, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 21 360 Kč/měsíc

Detail

TIPA,spol. s r.o. - Ostrava
Ostrava
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

SLEZSKOMORAVSKÉ KOMINICTVÍ s.r.o.,
Ostrava
od 18 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků