Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě začali obyvatelé vytvářet černé skládky. Město proto znovu otevře sběrné dvory

  • Ostrava,

Ostrava chce vyjít vstříc svým obyvatelům a proto po dohodě se společností OZO znovu otevře sběrné dvory. V minulých dnech totiž občané začali vytvářet po celém městě černé skládky velkoobjemového odpadu. Dvory budou fungovat v omezeném režimu a za přísných bezpečnostních opatřeních.

Po vyhlášení nouzového stavu na začátku března, byly mimo jiné v Ostravě uzavřeny také sběrné dvory, určené pro velkoobjemový odpad. Je ale jaro a to jsou občané zvyklí dělat úklid a zbavovat se nepotřebných věcí. Po celém městě tak bohužel začaly vznikat černé skládky. Někde u kontejnerů, jinde před branou sběrného dvora. Proto magistrát rozhodl, že sběrné dvory otevře v omezeném režimu. "Sběrné dvory se otevírají od 2. dubna, ale vzhledem k situaci, v omezeném režimu. Budou otevřeny všechny, ale po kratší časový úsek," vysvětluje ředitel OZO Ostrava Karel Belda.

Tady se můžete podívat, jak budou otevřeny jednotlivé sběrné dvory. Čtyři budou v provozu 7 dní v týdnu, ostatní už méně a ve všech bude zkrácena provozní doba. Provoz sběrných dvorů bude ale upraven tak, aby byly dodrženy zásady bezpečnosti a ochrany zaměstnanců  před šířením nákazy. "Připomínám, že bychom byli rádi, aby všichni občané dodržovali určitá opatření proti šíření nového koronaviru. Nutností jsou roušky a mohli by mít i rukavice," žádá náměstkyně primátora Ostravy Kateřina Šebestová.

Bezplatně lze do sběrného dvora odvézt nábytek, zařízení domácnosti, tříděné složky odpadu, včetně kovu nebo papíru, zelený odpad, použité potravinářské oleje a tuky, elektrozařízení, textil i nebezpečné odpady, jako je například barva či ředidlo. Za odložené pneumatiky se platí. 

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Urbeva s.r.o., čerpací stanice MOL Ostrava, ul. Mariánskohorská
Ostrava
od 25 500 do 27 500 Kč/měsíc

Detail

Autodoprava Kamil Švihla, Ostrava - Dubí
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail