Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Propuštění z vězení oslavil muž z Ostravy sérií vloupání, potřeboval peníze na jídlo

  • Ostrava,

Jen co vyšel z vězení na svobodu, místo aby zamířil domů, vydal se 38letý muž z Ostavy rovnou krást. Pár hodin po propuštění se vloupal na pozemek rodinného domu v Ostravě-Zábřehu. To mu zřejmě zachutnalo a během 14 dnů nadělal v okolí škodu sedmi rodinám. Nejčastěji kradl měď, kterou prodával do sběrných dvorů, protože potřeboval peníze na jídlo a pití.

Poslední krádež se mu stala osudnou. Za bílého dne se v pátek 10. dubna vloupal na pozemek rodinného domu v Ostravě-Zábřehu. Do tašky si nasbíral kořist v podobě plechů a pak chtěl ukrást ještě měděný okapový svod, jenže na něj vyběhla majitelka domu. "Ta na něj zakřičela, proto pachatel utekl z místa bez svého částečného lupu a také batohu, který na zahradě zapomněl. Muži to však nedalo a chtěl se vrátit na místo činu pro „své“ věci," uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

To už ale dorazili na místo místo i přivolaní policisté a chytili ho přímo při činu. Při výslechu se ukázalo, že byl 38letý muž z Ostravy na konci března propuštěn z vězení, kde si odpykával trest za krádeže. Ještě v den propuštění přitom začal okamžitě krást. Na svobodě vydržel 14 dní a během té doby se vloupal na pozemky sedmi rodinných domů v Ostravě-Zábřehu. "Ve všech případech měl překonat oplocení a poté odnést například měděné okapy či střešní krytinu z měděného plechu. Věci zpeněžil ve sběrných dvorech," dodala policejní mluvčí.

Policistům při výslechu řekl, že potřeboval peníze na jídlo a pití. Škoda, kterou způsobil byla odhadnuta na 20 tisíc korun. Teď už sedí ve vazbě a čeká na trest, který může být v době nouzové stavu až 8 let vězení. Za normálních okolností by mu hrozily maximálně 3 roky.
Tři vykřičníky / folkový koncert

06.08. 18:00
Ostrava-Centrum, DK Akord, Ostrava

Letní kino v DOV: 3bobule

06.08. 21:30
Ostrava-Mariánské hory, Bolt Tower, DOV, Ostrava

FAJNA RODINA SPOLU / akce pro rodiny v Bělském lese

16.08. 14:00
Ostrava-Centrum, Bělský les - Ostrava

Petr Březovják - Ostrava, Frýdek-Místek
Ostrava
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

Nextbike Czech Republic s.r.o. - Ostrava, centrum
Ostrava
od 22 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

VÁHOSTAV - CZ, organizační složka - Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků