Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Ukradli co unesli, zlodějský pár šel do domu v Ostravě hned dvakrát

  • Ostrava,

Jízdní kola, nářadí i úplně nová televize. Zlodějský pár se po vloupání do sklepní kóje v Ostravě zřejmě nestačil divit. Tak velkou kořist dokonce vynášeli muž a žena z domu nadvakrát. Škoda přesáhla 35 tisíc korun. Policie po nich stále pátrá a prosí veřejnost o pomoc.

Dvojice se nejprve bez poškození dostala nad ránem 6. dubna do vestibulu jednoho z domů na ulici Jantarová v Moravské Ostravě. Vzápětí násilím vnikli do sklepní kóje, kde poškodili protipožární dveře. V kóji bylo zřejmě více věcí, než čekali, proto se během pár minut na místo činu vrátili. "V první fázi odcizili jízdní kola značky MERIDA černé barvy a značky AUTHOR barvy stříbrné. Po pár minutách se vrátili a odcizili LED televizi značky SAMSUNG 32“ ještě v originál balení a dále vrtačku a elektrickou pilu v plastovém kufru. Oba výrobky byly značky PARKSIDE,"informovala policejní mluvčí Eva Michalíková.

Povedený pár zachytila bezpečnostní kamera a policie teď prosí veřejnost o pomoc při pátrání. "Jedním z pachatelů je muž střední postavy. Na sobě měl tmavé oblečení, na hlavě modrou kšiltovkou a na té kapuci od bundy. Na nohou měl černé botasky značky Adidas a na zádech batoh. Druhou pachatelkou by měla být žena menší postavy, rovněž oblečena do tmavého oblečení a botasek bílé barvy. Vlasy měla delší a černé barvy," doplnila policejní mluvčí.

Pokud je poznáváte, volejte linku 158 nebo se obraťte na kteroukoliv policejní služebnu. Předběžná škoda, kterou mají na svědomí byla odhadnuta na 35 tisíc korun.  Protože kradli v době nouzového stavu, hrozí jim teď až 8 let vězení. Běžná sazba by byla maximálně dvouletá.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy