Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vojáci v Alzheimercentru pomáhají s maximálním nasazením, dobrovolně berou i přesčasy

  • Ostrava,

Už více než týden pomáhá v ostravském Alzheimercentru 15 vojáků. Podle ředitelky zařízení jsou tak šikovní, že by je pečovatelé okamžitě brali za své kolegy. Vojáci pomáhají s péčí o zhruba šedesátku klientů.

Vojáci přijeli do Ostravy 15. dubna. První den se seznámili s chodem centra a pak se zaškolili. Téměř okamžitě pak začala jednotka z Velitelství výcviku Vojenské akademie Vyškov okamžitě plnit úkoly, které jsou potřeba. "Rozdělili jsme se na dva týmy, první má na starosti úklid, práce v kuchyni, pravidelnou dezinfekci, převoz a manipulaci s materiálem. Druhý tým je určen pro přímou péči o pacienta pod dohledem odborného personálu“ řekl velitel jednotky nadporučík Jan Kornhäuser.

"Vojáci jsou pro nás velkým přínosem, pomáhají nám se vším, co je potřeba, jejich práce si velmi vážíme, nejraději bychom je měli za své stabilní kolegy“, potvrdila ředitelka ostravského Alzheimercentra Simona Lipovská.

Zázemí v podobě ubytování poskytlo vojákům Denní centrum pro seniory Diakonie Českobratrské církve evangelické. ,"Kluci mají zkušenosti ze zahraničních misí, z krizových situací, jako jsou povodně, ale tato situace je pro nás úplně novou zkušeností, ze začátku jsme samozřejmě jisté obavy měli, protože jsme nevěděli co nás čeká, ale jsme vojáci a pracujeme jako tým, takže kluci práci zvládají velmi dobře. Vojáci k práci přistupují zodpovědně, navíc se hlásí na směny i v době osobního volna“, doplňuje nadporučík Kornhäuser.

Vystřídání nasazené jednotky proběhne na konci měsíce dubna.

Nahlásit chybu


K tématu




Dalphen Building s.r.o., Ostrava, Frýdek-Místek, Loučná nad Desnou
Ostrava
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

VÍTKOVICE, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Protektia s.r.o., Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail