Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravští bezdomovci dostávají potravinové balíčky. Pro karanténu je připraven dům v Radvanicích

  • Ostrava,

V Ostravě samozřejmě žije nejvíce bezdomovců z celého kraje. V souvislosti s pandemií pro ně magistrát připravil potravinové baličky, které si jednak mohou sami vyzvednout v denních centrech, ale také je přímo v ulicích roznášejí terénní pracovníci. Připraveno už je také krizové ubytování pro osoby v karanténě.

Nový koronavirus značně omezil také život bezdomovcům. V Ostravě jich žije přibližně 900 a polovina z nich je přímo na ulici. Nyní je pro ně mnohem obtížnější zajistit si jídlo a také není žádoucí, aby se shlukovali kolem prodejen. Magistrát pro ně proto zajistil potravinové balíčky. "Vnímáme, že ti lidé teď mají mnohem menší možnost, jak se dostat k nějakému jídlu, protože pohyb po městě je omezen," vysvětluje primátor Tomáš Macura.

Pracovníci Armády spásy a Charity denně přímo v terénu rozdají asi 250 balíčků a další jsou pro ně připraveny v denních centrech. Ostrava za balíčky zaplatí necelých 400 tisíc korun. "Jsem rozhodně spokojen, jak se o nás teď město stará," pochvaluje si bezdomovec.

Připraveno už je také ubytování pro bezdomovce a nebo osoby, které musejí do karantény. Město zajistilo v Radvanicích objekt, jeho vybavení a platí správce. O provoz se stará Charita a Centrum sociálních služeb. "My se na tom podílíme prostřednictvím terénních pracovníků, kteří budou těm lidem poskytovat sociální služby a stravu," uvádí ředitel Charity Martin Pražák.

O dohled a pořádek se stará městská policie, která tam má stálou hlídku. Zatím využívá tento objekt jedna osoba. 

Nahlásit chybu


K tématu
AUTOCENTRÁLA s.r.o., Hlučín nebo Ostrava
Ostrava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

BTC servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 35 000 do 70 000 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail