Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě řádí zloději kol, jeden se nechal pustit za bílého dne přímo do paneláku

  • Ostrava,

Jednoho pustil do paneláku dopoledne senior, další zloděj přišel za tmy. Stačilo sotva pár minut a drahá kola byla pryč. Obě krádeže v Ostravě-Porubě zachytila kamera. Policie teď prosí veřejnost o pomoc při pátrání. Zlodějům hrozí až osm let vězení.

VIDEO: POLICIE ČR

Jedna z krádeží se odehrála 1. dubna po 10 hodině dopoledne. Zloděj si všiml seniora, který jde do jednoho z panelových domů na ulici Antonie Bejdové a nechal si od něj otevřít vchodové dveře. Vzápětí nastoupil do výtahu a vyjel do desátého patra. Za další 2 minuty už nastupoval do výtahu v jedenáctém patře i s ukradeným kolem značky CUBE, modro-bílé barvy. Sjel do přízemí a urychleně se snažil zmizet. Dokonce se zdá, jakoby si připravil do rukávu pepřový sprej, který by mohl použít, pokud se mu někdo postavil do cesty. Dole ho ale překvapily jen zamčené vchodové dveře. To ho rozhodně neodradilo, bleskově otočil kolo šel a hledat zadní vchod, přes který už se dostal ven.

"K popisu osoby uvádíme, že se jedná o muže plnější postavy ve věku okolo 40 let. V době spáchání skutku byl oblečen do tmavých kalhot, černé bundy, pod touto měl šedou mikinu s bílo-červenými pruhy, na hlavě bílo-šedou kšiltovku a obličej měl krytý žlutou rouškou. Na zádech měl sportovní batoh šedo-oranžové barvy," informovala policejní mluvčí Eva Michalíková

Další krádež mají na stole policisté ještě z 12. března. Ve večerních hodinách se dostal bez poškození do domu na Havlíčkově náměstí neznámý zloděj. Vyšel do prvního patra a ze společné chodby ukradl bílé pánské kolo značky BTWIN. Neodradilo ho ani to, že bylo zámkem připevněné k zábradlí. Zámek zničil, chytil kolo za 10 tisíc do rukou a během dvou dvou minut zmizel.

"K popisu osoby uvádíme, že se jedná o muže střední postavy ve věku okolo 25 až 30 let. V době spáchání skutku byl oblečen do tmavého oblečení, na hlavě měl kšiltovku a na zádech batoh černobílé barvy. Obut byl do černých bot," řekla Michalíková.

Policie teď prosí veřejnost o pomoc při pátrání. Pokud máte o ukradených kolech nějaké informace nebo někoho ze zlodějů poznáváte, volejte linku 158 nebo navštivte kteroukoliv policejní služebnu. Oběma mužům teď hrozí až osm let vězení, kradli totiž během nouzového stavu.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail