Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozsviťte svíčky v oknech! Vyzývá primátor Tomáš Macura Ostravany k uctění hrdinů 2. sv. války

  • Ostrava,

Ostrava chce důstojně připomenout 75. výročí osvobození i přesto, že klasické oslavy nejsou kvůli pandemii možné. K uctění hrdinů 2. světové války budou rozsvíceny dominanty města a občané se mohou připojit k oslavám tím, že v oknech rozsvítí svíčku. Uctí tím nejen válečné veterány, ale i hrdiny dnešních dní.

Od osvobození Ostravy a konce druhé světové války letos uplyne 75 let a město proto plánovalo řadu vzpomínkových akcí, pietních aktů a vrcholem měl být slavnostní průvod s vojáky v dobových kostýmech, s tanky a dalšími historickými vozidly. Bohužel to letos kvůli nemoci Covid 19 není možné. Ostrava bude tedy slavit jinak. "Nasvítíme ostravské dominanty do barvy trikolory a poprosíme a já se tímto způsobem obracím na veřejnost, abychom ten večer z 30. dubna na 1. května rozsvítili svíčky a připomněli a ocenili hrdinství lidí, kteří nás osvobodili," vysvětluje primátor Tomáš Macura. 

Rozsvítí se tak svíčky za všechny padlé z druhé světové války, za veterány, kteří naši zemi osvobozovali, ale také za hrdiny současnosti, kteří bojují ve válce s novým koronavirem. "Rádi bychom to poděkování vztáhli i na novodobé hrdiny, kterými jsou lidé v první linii, kteří dnes bojují s pandemií," dodává primátor.  

Můžete se také podívat, jak by letošní oslavy mohly vypadat na pozvánce na sociálních sítích. A i když se tradiční pietní akt v Komenského sadech konat nebude, mohou samozřejmě zájemci přijít položit kytku nebo věnec individuálně. Chystá se k tomu i vedení města.   

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy