Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

13. května končí v Ostravě příjem žádostí o finanční dar. Podnikatelé si musejí pospíšit

  • Ostrava,

Ostravský magistrát vyhlásil několik programů finanční pomoci pro podnikatele i pro neziskové organizace. Jedním z nich je i dar až do výše 100 tisíc korun podle výše příjmů. Ale podnikatelé pozor! Žádosti lze podávat už jen do této středy 13. května.

Od prvního května si mohou ostravští podnikatelé, kteří se kvůli pandemii dostali do problémů, požádat o finanční výpomoc až do výše 100 tisíc korun. Tento program navazuje na okamžitou finanční výpomoc 20 tisíc korun, kterou Ostrava nabízela dříve. Žádosti přijímá magistrát do 13. května. "Ostravští podnikatelé mají poslední dny na odeslání žádostí o dar až ve výši 100 tisíc korun. Termín pro jejich odevzdání končí ve středu 13. května. Všechny informace včetně jednoduché žádosti jsou zveřejněny na webu města: ostrava.cz. Kompletními žádostmi se budou ostravští zastupitelé zabývat ve středu 20. května," potvrzuje mluvčí Ostravy Andrea Vojkovská.  

Podmínkou pro udělení daru je provozovna nebo sídlo a převažující část podnikatelské činnosti na území města Ostravy, roční příjmy nesmějí překročit 18 milionů korun a obchodní činnost firmy byla v důsledku krizových opatření vlády zakázána. Výše pomoci závisí na ročním příjmu.

"Jsou tam 3 pásma. Do výše 6 milionů, 12 milionů a 18 milionů korun obratu, kde si mohu žádat o 40, 70 až 100 tisíc korun. Pakliže nežádali o těch 20 tisíc, které by se od toho odpočítaly," doplňuje náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.

Výzva s podrobnými informacemi je k stažení na webu města v sekci „pomoc podnikatelům." Město už přijalo 1360 žádostí ve výši 44 milionů korun. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy