Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zkolaboval, upadl na zem a rozbil si hlavu. Zachraňovali ho ostravští strážníci

  • Ostrava,

Zřejmě kombinace alkoholu a horkého letního počasí zapříčinila v sobotu kolaps muže středního věku. V Ostravě - Přívoze upadl na zem a rozbil si hlavu. Jako první u něj byli strážníci, kteří mu tak poskytli první pomoc.

Na cestě k čerpací stanici upadl na zem, zůstal ležet a nehýbe se. Oznámení, které přijali ostravští strážníci v sobotu po třinácté hodině na linku 156. Do Ostravy - Přívozu tak dorazili jako první.

Jindřích Machů, mluvčí MP Ostrava: "Hlídka po příjezdu na místo skutečně nalezla na komunikaci ležícího, dezorientovaného muže středního věku. Tento muž nebyl schopen komunikace ani pohybu a silně krvácel na hlavě."

Hlídka mu proto okamžitě začala poskytovat první pomoc. Strážníci použili tlakový obvaz a na přivolali na místo záchranku.

Jindřích Machů, mluvčí MP Ostrava: "Až do příjezdu zdravotníků kontrolovali životní funkce tohoto muže. Zdravotníci si následně převzali zraněného muže do své péče."

Muž tak zřejmě vděčí za své zdraví nejen hlídce, ale i všímavému občanovi, který strážníky zavolal. Jak se ukázalo, zřejmě to v horký letní den trochu přehnal s alkoholem.

Jindřích Machů, mluvčí MP Ostrava: "Šetřením hlídky na místě k příčinám pádu nebylo zjištěno cizího zavinění. Možnou příčinou
pádu byla zřejmě kombinace konzumace alkoholu a teplého počasí."

Lidé by proto měli být při pohybu na přímém slunci opatrní. A také pít velké množství nealkoholických tekutin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy