Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přepadený muž skončil nahý a ještě mu lupiči píchli drogu. Strážnice zadržely část gangu hned po činu

  • Ostrava,

Jen krátce se radovali z ukradených věcí lupiči z Ostravy. Okradený muž je lstí vylákal na veřejné místo, kde hlídkovaly strážnice městské policie. Ty pak dva lupiče zadržely na místě a další dva dohledali kolegové z kriminálky.

Den před Silvestrem zažil 54letý Slovák v Ostravě nebývalé drama. Když chtěl odjet domů za rodinou z hlavního nádraží, oslovil ho na peróně neznámý muž a nabídl mu levně značkové oblečení. Vylákal ho do sklepa nedalekého domu, kde už čekali komplici. Mlátili ho dřevěnou tyčí a chtěli peníze.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Nejdříve měl odevzdat osobní věci, peníze a mobilní telefony, které měl v tašce. Poté ho měli donutit svléci a nakonec mu jeden z mužů pod pohrůžkou násilí měl žilně aplikovat neznámou látku do těla.

Přepadený muž si v zoufalství vymyslel pohotovou lež, že má na nádraží uschovánu ještě jednu tašku s několika tisíci korunami a mobilem. Dva ze čtyř lupičů se nechali vylákat a vrátili se sním na nádraží. U nádraží byla naštěstí právě hlídka městské policie. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Hlídku strážnic oslovil 54letý muž, že byl okraden o tašku s finanční hotovostí a doklady. Následně pak označil oba muže stojící opodál. Strážnice je zadržely a předaly policii ČR."

Zbývající dva lupiče pak rychle vypátrali kriminalisté. Tři muži byli obviněni z loupeže a čtvrtý z nedovoleného šíření omamných látek. Všem hrozí 10 let vězení. Tři z obviněných skončili ve vazbě. 

Nahlásit chybu


K tématu
Statutární město Ostrava - Městská policie Ostrava
Ostrava
od 18 980 Kč/měsíc

Detail

AHOL - Střední odborná škola, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 23 600 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail